Τρίτη, 17 Μάρτιος 2015 18:11

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Επιτυχίες του Μεσσηνιακού σε Σπάρτη και Πάτρα

Θετική παρουσία είχαν οι μικροί αθλητές και αθλήτριες της ακαδημίας ποδηλασίας του Μεσσηνιακού στον διασυλλογικό αγώνα ΜΤΒ που διεξήχθη την Κυριακή στο «Σαϊνοπούλειο» στην Σπάρτη.

Η ομάδα του Μεσσηνιακού συμμετείχε με 9 συνολικά αθλητές και αθλήτριες σε όλες τις κατηγορίες  και κατέκτησε 3 μετάλλια.
Στην κατηγορία  παίδων ο Γιώργος Νταβουτιάν πήρε την 2η  θέση κάνοντας υπερπροσπάθεια αφού το ποδήλατό του είχε ζημιά από πτώση στην αρχή του αγώνα, ενώ ο Γιώργος Γεωργιόπουλος πήρε την 3η  θέση
Στην κατηγορία παγκορασίδων η Μαρία Παναγιωτοπούλου πήρε την 3η θέση.
Στο μεταξύ, το Σαββατοκύριακο 7-8 Μαρτίου ο Μεσσηνιακός είχε συμμετέχει στο τοπικό πρωτάθλημα δρόμου Νοτιοδυτικής Ελλάδας που διεξήχθη στην
Στην ατομική χρονομέτρηση 11 χιλιομέτρων που έγινε την πρώτη μέρα, στην κατηγορία παίδων, ο Γιώργος Νταβουτιάν ήταν 2ος, ο Σταύρος Δαρσακλής 9ος και ο Λεωνίδας Σκουρτσίδης 10ος.
Στον αγώνα αντοχής 35 χιλιομέτρων που έγινε την δεύτερη μέρα, επίσης στην κατηγορία παίδων, ο Νταβουτιάν ήταν 3ος, ο Δαρσακλής 11ος και ο Σκουρτσίδης 12ος.