Εμφάνιση άρθρων βάσει ετικέτας: διαιτητές

Ο Δημήτρης Γιαννόπουλος ορίστηκε να διευθύνει το παιχνίδι του Ασπροχώματος με τον Αίαντα, το οποίο παρουσιάζει μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον καθώς οι δύο ομάδες παλεύουν για την παραμονή.
Βοηθοί του θα είναι οι Τσίρμπας και Λουκάς.
Το παιχνίδι της Ομόνοιας με τον Αστέρα Αρφαρών θα διευθύνει ο Γιώργος Μπλάνας ενώ την αναμέτρηση του Πεταλιδίου με την Κυπαρισσία θα διαιτητεύσει ο Κυριακόπουλος.
Το ματς του πρωτοπόρου Μεσσηνιακού με το Διαβολίτσι θα διαιτητεύσει ο Λάμιας.
Στην Β' τοπική, το ματς Αστέρας Μικρομάνης Ανδρούσα θα σφυρίξει ο Κότσαρης. Το ματς Κορώνη - Στενωσιά θα διευθύνει ο Κυριακόπουλος ενώ την αναμέτρηση του Τσικλητήρα με το Βλαχόπουλο θα σφυρίξει ο Γιαννόπουλος.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων έχουν ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Ομόνοια - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3.30 μ.μ.
Μπλάνας, Λάμιας, Αθανασοπούλου
Ασπρόχωμα - Αίαντας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6.30 μ.μ.
Γιαννόπουλος, Τσίρμπας, Λουκάς
Α.Ο. Φαραί - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6.30 μ.μ.
Νικολόπουλος, Γεωργαντάς, Καραπιπέρης

Κυριακή
Τέλλος Αγρας - Δώριο
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.
Νικολόπουλος, Α. Καλογερόπουλος, Ταβουλαρέας
Σπερχογεία - Μεθώνη
Γήπεδο Σπερχογείας, 3.30 μ.μ.
Νικάς, Σερεμέτης, Αθανασοπούλου
Α.Ο. Διαβολιτσίου - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.
Λάμιας, Σκόρδος, Γιαννέας
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Κυπαρισσία
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Καραπιπέρης, Αδαμόπουλος
Απόλλωνας Καλαμάτας - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6.30 μ.μ.
Αλεξέας, Σερεμέτης, Γκούμας

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος
Σάββατο
Ατρόμητος Πλατύ - Πανθουριακός
Γήπεδο Πλατύ, 3.30 μ.μ.
Ψηλοπαναγιώτης, Βρυώνης, Ταβουλαρέας
Κεραυνός - Παναθηναϊκός Κ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3.30 μ.μ.
Σερεμέτης, Αγγελακάκης, Ρέκκας
Αστέρας Μικρομάνης - Ανδρούσα
Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.
Κότσαρης, Τσοπανάκης, Γ. Ηλιόπουλος
Ενωμένα Σωματεία - Νέος Αρις
Γήπεδο Σπερχογείας, 3.30 μ.μ.
Γκούμας, Κασκάνης, Παλλαδινός

Κυριακή
Αστέρας Βαλύρας - Μάνεση
Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Ι. Γιαννέτσος, Σωτηρόπουλος
Πανιώνιος - Πατίστα
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3.30 μ.μ.
Πλεμμενόπουλος, Μακρής, Τσίρμπας

Δευτέρα
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Νίκη Πλάτης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.
Καρβούνης, Μαυρομιχάλης, Λαμπίρης

2ος όμιλος

Σάββατο
Χανδριναϊκός - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.
Νικάς, Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος
Βλαχόπουλο - Καλλιθέα
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3.30 μ.μ.
Τουρλομούσης, Καλογερόπουλος, Γιαννέας
Ακρίτας Κορώνης - Στενωσιά
Γήπεοδ Κορώνης, 3.30 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Γιαννακλής, Αδαμόπουλος
Α.Ε. Λογγάς - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Λαμπίρης, Τσουκάλη

Κυριακή
Μιλτιάδης - Ηρακλής Κ.
Γήπεδο Πύργου Τριφυλλίας, 3.30 μ.μ.
Καρβούνης, Μαυρομιχάλης, Τρουπάκης
Τσικλητήρας Πύλου - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.
Γιαννόπουλος, Κασκάνης, Τσοπανάκης

Δευτέρα
Δόξα Κ. - Χατζή
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3.30 μ.μ.
Σκόρδος, Κοντογιάννης, Ταβουλαρέας

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Κοπανάκι - Καλό Νερό
Γήπεδο Κοπανακίου, 3.30 μ.μ.
Ξηρόκωστας, Τρουπάκης, Π. Ηλιόπουλος

Κυριακή
Διόδια - Δημάκειος
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π..μ.
Σωτηρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Αργυροπούλου
Αμφεια - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο Αμφειας, 3.30 μ.μ.
Γεωργαντάς, Μπότη, Μανιατέας

2ος όμιλος

Κυριακή
Ερμής - Αναγέννηση
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10 π.μ.
Κασκάνης, Στέφανος, Τσέλο
ΑΕΚ Κ. - Αρις Κ.
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 10 π.μ.
Σκόρδος, Αγγελακάκης, Τσιλιβής
ΠΑΟΚ - Αιθαία
Γήπεδο Σπερχογείας, 12 μ.
Γκούμας, Αναγνωστόπουλος, Παπαδόπουλος
Βέργα - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3.30 μ.μ.
Λουκάς, Παυλοπούλου, Μπασιλάρης
Δαναός - Α.Ε. Μάνης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 1 μ.μ.
Κότσαρης, Τζαμουράνης, Λαμπροπούλου

Δευτέρα
Ικαρος - Αμφιθέα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 7 μ.μ.
Λουκάς, Δεδούσης, Σκορπιδέας

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σάββατο

1ος όμιλος
Αβία - Ομόνοια
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Ρέκκας
Αίας - Σπερχόγεια
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.
Τσαούση
Δαναός - ΑΕ Μάνης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 1 μ.μ.
Τσίρμπας

2ος όμιλος
Δόξα - Φαραί
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 9 π.μ.
Ταβουλαρέας
Απόλλωνας - Ολυμπιακός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 9 π.μ.
Γιαννέας
Πράσινα Πουλιά - Πάμισος
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Τσαούση

3ος όμιλος
Αρφαρά - Διαβολίτσι
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Ξηρόκωστας
Εθνικός Μελιγαλά - Θησέας
Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.
Γ. Ηλιόπουλος

4ος όμιλος
Τέλλος Άγρας - Μιλτιάδης
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.
Μαυρομιχάλης
Εράνη - Κυπαρισσία
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.
Τρουπάκης

5ος όμιλος
Τσικλητήρας Πύλου - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.
Κουτσαναστάσης

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Ετικέτες
Τετάρτη, 06 Φεβρουάριος 2013 19:25

Οι διαιτητές των αγώνων της Δ' εθνικής

Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΟ οι διαιτητές των αγώνων της Δ' εθνικής που θα γίνουν την Κυριακή. Οι ρέφερι των αγώνων του 6ου ομίλου, όπου παίζουν οι Μεσσηνιακές ομάδες, είναι οι εξής:
Εράνη - Πανόπουλο
Ρατσιάτος, Νενεκούμης, Καραγεώργος (Αργολίδας)
Δόξα Νέας Μανωλάδας - Εθνικός Μελιγαλά
Χατζής, Παστρωμάς, Φαρμάκης (Δυτ. Αττικής)
Αχαϊκή - Παναρκαδικός
Τσαμούρης, Κουρομιχελάκης, Καλημέρης (Πειραιά)
Πάμισος - Διαγόρας Βραχνέικων
Κορδολαίμης, Ζησιμόπουλος, Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
Ατρόμητος Λάππα - Εθνικός Σαγέικων
Διαμαντόπουλος, Τριαντάφυλλο, Δημογέροντας (Αρκαδίας)
Παρατηρητής σε αυτό το ματς θα είναι ο Μεσσήνιος Παναγιώτης Μανωλόπουλος.
• Οι Μεσσήνιοι Μπλάνας, Λάμιας και Σερεμέτης θα διευθύνουν το ματς του 7ου ομίλου Παναυπλιακός 2011 - Μανδραϊκός.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Ετικέτες

Την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους θα κόψουν την Δευτέρα 28 Ιανουαρίου το διοικητικό συμβούλιο της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, διαιτητών και κριτών.
Η εκδήλωση στην οποία αναμένεται να δώσουν το παρών και εκπρόσωποι των τοπικών σωματείων θα γίνει στις 6.30 το απόγευμα στα γραφεία της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (Μαιζώνος 57 και Ευριπίδου) στην Καλαμάτα.

Κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ

 

Μέσα σε οικογενειακή ατμόσφαιρα έκοψε απόψε την πίτα του ο Σύνδεσμος Διαιτητών Ποδοσφαίρου Μεσσηνίας. Οι τρεις τυχεροί της βραδιάς (μετά από κλήρωση). ήταν οι Κουτσαναστάσης, Λάμιας και Τσίρμπας που πήραν από ένα χρονόμετρο. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα του Αθλητικού Κέντρου της ΕΠΣΜ στον Κορδία.  Ο πρόεδρος του Συνδέσμου Νίκος Κοσσάρης ζήτησε μεγαλύτερη προσπάθεια από όλους ώστε να έρθουν καλύτερες διαιτησίες. Χαιρετισμούς απηύθυναν ακόμα τα μέλη της Επιτροπής Διαιτησίας Κότσαρης, Μανωλόπουλος (ο συντονιστής της εκδήλωσης), Μιχαλακέας, καθώς και ο πρόεδρος της Επιτροπής και αντιπρόεδρος της ΕΠΣΜ Λεωνίδας Οικονομίδης. Παρών στην εκδήλωση ήταν μεταξύ άλλων ο γενικός γραμματέας της ΕΠΣΜ, κ. Τουρλομούσης, το μέλος της ΕΠΣΜ και υπεύθυνος των μικτών ομάδων κ. Κανελλόπουλος, οι Ενωσιακοί τεχνικοί Σκαφιδάς, Τσατάς, ο κ. Τσιμικλής (που επίσης ευχήθηκαν στους ρέφερι) από την ΟΔΠΕ και φυσικά όλο το συμβούλιο του συνδέσμου και οι περισσότεροι ρέφερι.

Στη γιορτή των διαιτητών βρέθηκε και ο Πέτρος Κωνσταντινέας παρότι έχει "κρεμάσει" τη σφυρίχτρα του.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Σελίδα 49 από 49

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ