Κυριακή, 17 Δεκέμβριος 2017 14:11

ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Καλαματιανό ντέρμπι Ακρίτα - Απόλλωνα απόψε στο Κλειστό

Με καλαματιανό ντέρμπι ολοκληρώνεται ο πρώτος γύρος στο πρωτάθλημα της Β' εθνικής/ περιφερειακό βόλεϊ γυναικών, καθώς ο Ακρίτας θα αναμετρηθεί με τον Απόλλωνα απόψε στις 6 μ.μ. στο Κλειστό σ' ένα ματς που αναμένεται να το παρακολουθήσουν πολλοί φίλοι του βόλεϊ.  Διαιτητές θα είναι οι Χανδρινός και Χριστοδουλόπουλος.

Ο Απόλλωνας είναι με 14 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ ο Ακρίτας υποχώρησε στην 3η θέση με 11 βαθμούς μετά την εκτός έδρας ήττα με 3-1 σετ από το Σπαρτιατικό που με 13 βαθμούς ανέβηκε στη 2η θέση. Ο Απόλλωνας νίκησε την περασμένη αγωνιστική με 3-0 σετ την ΕΑ Πατρών και έτσι βρέθηκε και πάλι μόνος στην πρώτη θέση.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής, τελευταίας για το 2017, έχει ως εξής: