Πέμπτη, 02 Αύγουστος 2018 15:08

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ: Στην κορυφή Αγγελος και Βασίλης Μανδηλάρης

Το πρώτο τους πρωτάθλημα Ελλάδας στο beach volley πανηγύρισαν στον Άγιο Νικόλαο ο Άγγελος και ο Βασίλης Μανδηλάρης.

Οι δύο αθλητές που έχουν Μεσσηνιακή καταγωγή, πήραν ρεβάνς για τον χαμένο περυσινό τελικό πάλι στον Άγιο Νικόλαο από τους Θοδωρή Παπαδημητρίου, Δημήτρη Νιώπα, τους οποίους και νίκησαν με 2-0 (21-18, 21-15) σετ. Ο αγώνας έγινε σε κατάμεστες κερκίδες, με τον κόσμο να έχει κλείσει και τους δρόμους για να παρακολουθήσει τον αγώνα.

Παπαδημητρίου και Νιώπας κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο και δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν το τρίτο συνεχόμενο πρωτάθλημα. Τα αδέρφια Μανδηλάρη πραγματοποίησαν την κορυφαία εμφάνισή τους στο φετινό πανελλήνιο πρωτάθλημα και πήραν τον παρθενικό τους τίτλο.

«Δεν το περίμενα καθόλου και ήμουν πολύ αγχωμένος πριν την έναρξη του αγώνα. Παίξαμε όμως πολύ καλά σε όλο το τουρνουά και ειδικά στον τελικό ξεπεράσαμε τον εαυτό μας» δήλωσε ο Άγγελος Μανδηλάρης και ο αδερφός του Βασίλης συμπλήρωσε: «Δουλεύουμε περισσότερο από κανέναν άλλον, προσπαθούμε περισσότερο από τον καθένα, το θέλουμε περισσότερο από τον καθέναν και γι'αυτό νικήσαμε».