Δευτέρα, 12 Νοέμβριος 2018 16:20

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Πρώτη ήττα για την Καλαμάτα ‘80 στην Κρήτη

Την ήττα γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου στην Κρήτη η Καλαμάτα ‘80, η οποία έχασε με 3-0 σετ από τον ΟΦΗ.

Η Κρητική ομάδα, διαθέτει ένα αρκετά καλό σύνολο, θεωρείται από τα φαβορί για άνοδο και το επιβεβαίωσε και στην προχθεσινή αναμέτρηση με την Καλαμάτα ‘80, η οποία παρά το δύσκολο έργο που είχε στάθηκε όσο καλύτερα μπορούσε στον αγωνιστικό χώρο.

Οι “Λύκοι” έχασαν το πρώτο σετ 25-16, όμως στο δεύτερο ήταν περισσότερο ανταγωνιστικοί, έκαναν αρκετά καλή προσπάθεια και βρέθηκαν δύο φορές μπροστά στο σκορ με 12-6 και 17-11, αλλά τελικά, ο ΟΦΗ αξιοποιώντας το έμψυχο δυναμικό του, καθώς διέθετε περισσότερες λύσεις, κατόρθωσε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να επικρατήσει με 25-22. Στο 3ο σετ οι γηπεδούχοι έχοντας καλή παρουσία όπως και στο α’ σετ, κέρδισαν με 25-18 και έφτασαν στη νίκη.

Ο Θωμάς Καπίρης δεν αγωνίστηκε ούτε σε αυτό το παιχνίδι, καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα στο πέλμα. Ηδη ακολουθεί πρόγραμμα αποθεραπείας και αναμένεται να δώσει το παρών στην ερχόμενη αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής, όπου η Καλαματιανή ομάδα θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα στην έδρα της με τον Αιγιαλέων Αιγίου.

ΟΦΗ (Δ. Zλατιλίδης): Αντιφάκος, Εφραιμίδης, Καρατζάς, Κομητούδης, Μονιάκης, Μύρος, Σκατλατίδης, Δημητριάδης, Καρασαββίδης, Κοπτσιάκης, Κοσκινάς, Μπάση, Τεφτσής, Τζελάτι.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 (Γ. Κουλιέρης): Σπ. Χανδρινός, Κατσιαφλάκας, Σιδηρόπουλος, Μανιατέας, Αλεξάκης, Μαδούρας, Ντάκουρης (λ), Μπουσούνης, Μπεσσής, Αρ. Χανδρινός, Σαμουήλ.