Δευτέρα, 19 Νοέμβριος 2018 13:31

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Καλή εμφάνιση η Καλαμάτα ‘80, νίκησε 3-1 σετ τον Α.Ο. Αιγιαλέων (φωτό)

Με το δεξί ξεκίνησε τους εντός έδρας αγώνες της για το πρωτάθλημα η Καλαμάτα ‘80, κερδίζοντας το Σάββατο στο Κλειστό Γυμναστήριο του δημοτικού σταδίου της πόλης μας, τον Αιγιαλέων Αιγίου με 3-1 σετ.

Οι “Λύκοι” πραγματοποίησαν αρκετά καλή εμφάνιση και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στη νίκη. Μπήκαν δυνατά στο πρώτο σετ και το πήραν με 25-14. Στη δεύτερο όμως έπαιξαν πιο χαλαρά και αυτό τους στοίχησε, καθώς η ομάδα του Αιγίου κατάφερε να το κερδίσει και να κάνει το 1-1. Από εκεί και μετά το παιχνίδι ανήκει στην Καλαμάτα ‘80, η οποία με οδηγό το πρώτο σετ μπήκε δυνατά στα δύο επόμενα και έφτασε στη νίκη με 3-1 σετ. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο τρίτο σετ και ενώ η Καλαμάτα ‘80 ήταν μπροστά με 11-7 οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν τρεις συνεχόμενες κόκκινες για διαμαρτυρία και το σκορ έγινε αυτόματα 14-7.

Διαιτητές ήταν οι Καραγιαννόπουλος και Χριστοδουλόπουλος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80: Μανιατέας, Αλεξάκης, Μπεσής, Χανδρινος, Μπουσούνης, Σαμουήλ, Σιδηρόπουλος, Καπίρης, Ναδούρας, Ντάκουρης;, Αρ. Χανδρινός, Κατσιαφλάκας, Μπιρμπίλης.

Α.Ο. ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ: Θανάσουλας, Αναστασόπουλος, Λιβαθηνός, Παπασταθόπουλος, Χασάπης, Κοσμάς, Βασιλάκος, Μητρογιάννης, Μιχόπουλος, Βλαχοστάθης, Δασκαλόπουλος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής: