Δευτέρα, 01 Απρίλιος 2019 17:19

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Μια ανάσα από την παραμονή η Καλαμάτα ‘80 (φωτό)

Πολύ κοντά στην παραμονή στην Α2 βόλεϊ ανδρών βρίσκεται η Καλαμάτα’ 80 μετά την Σαββατιάτικη νίκη της επί του ΑΟ Αιγιαλέων.

Η Μεσσηνιακή ομάδα νίκησε με 3-2 στο Κλειστό στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των πλέι άουτ, απέκτησε προβάδισμα δύο βαθμών από τον αντίπαλο της και πλέον θέλει ένα βαθμό στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής για να εξασφαλίσει την άνοδο και να αποφύγει τα μπαράζ.

Η Καλαμάτα ‘80 πήρε το πρώτο σετ με 25-22 ενώ οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήραν εύκολα το δεύτερο με 14-25. Στο τρίτο σετ η Μεσσηνιακή ομάδα επικράτησε με 25-16 για να απαντήσει στο τέταρτο σετ ο ΑΟ Αιγιαλέων κατακτώντας το με 20-25. Στο τάι μπρέικ η Καλαμάτα ‘80 επικράτησε 15-9 και πήρε τη νίκη.

Διαιτητές οι Κτενάς, Καραγιαννόπουλος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 (Ι. Λάϊος): Καπίρης, Μαδούρας, Σιδηρόπουλος, Κατσιαφλιάκας, Αλεξάκης, Μανιατέας, Ντάκουρης (λ), Αρ. Χανδρινός, Μπιρμπίλης, Μπουσούνης, Σπ. Χανδρινός.

ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ: Λιβαθινός, Δασκαλόπουλος, Θανάσουλας, Βασιλάκος, Μητρογιάννης, Βλάχος, Αναστασόπουλος (λ), Παπασταθόπουλος, Χασάπης, Μιχόπουλος, Σταθόπουλος (λ), Κοσμάς.

Δήλωση Γιάννη Λάιου

Ο προπονητής της Καλαμάτας ‘80 Γιάννης Λάιος δήλωσε μετά το ματς: “Σε όλα παρουσιάσαμε διακυμάνσεις, στο σκορ, στα λάθη, στα νεύρα και για αυτό είχε τέτοια εξέλιξη το παιχνίδι. Τώρα στόχος μας είναι να πάρουμε τη νίκη στον επόμενο αγώνα”.