Τετάρτη, 24 Νοέμβριος 2021 12:53

ΒΟΛΕΪ ΕΦΗΒΩΝ: Η Καλαμάτα ‘80 3-0 τον Ερμή Πατρών

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε την Κυριακή η ομάδα εφήβων της Καλαμάτας ‘80 που νίκησε στην Πάτρα με 3-0 σετ τον τοπικό Ερμή σε αγώνα της 2ης αγωνιστικής.

Η Καλαματιανή ομάδα και στα τρία σετ πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ και το διατήρησε μέχρι το τέλος, όμως και στα τρία μετά τους 18 πόντους έκανε αβίαστα λάθη με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μειώσουν τη διαφορά, όμως στο τέλος των σετ ήταν σοβαροί και έφτασε στην επικράτηση. Αυτό φάνηκε περισσότερο στο πρώτο σετ, όπου οι “Λύκοι” κατάφεραν τελικά να επικρατήσουν με 26-24. Στα άλλα δύο σετ νίκησε με το ίδιο σκορ 25-20.
Ο προπονητής Αλέξης Μπούρας χρησιμοποίησε τους Φ. Στάμο, Ξεροβάσιλα, Π. Στάμο, Αραπάκη, Χειλά, Βλάση, Περ. Τσούμα-Αγγελή, Αντ. Τσούμα-Αγγελή.