Τετάρτη, 29 Νοεμβρίου 2023 15:43

ΒΟΛΕΪ ΕΦΗΒΩΝ: Στο τάι μπρέικ έχασε στην Πάτρα η Καλαμάτα ‘80

Με ήττα επέστρεψε από την Πάτρα η εφηβική ομάδα της Καλαμάτας ‘80, καθώς έχασε στο τάι μπρέικ από τον Γ.Σ. Αθλο Πατρέων.

Εγινε καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με ανατροπές στα σετ, αλλά στο τέλος πανηγύρισαν τη νίκη οι γηπεδούχοι.
Η Πατρινή ομάδα ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, καθώς κέρδισε το πρώτο σετ. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να πάρουν τα επόμενα δύο, όμως δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή και να φύγουν με καθαρό τρίποντο από την Πάτρα. Οι γηπεδούχοι πήραν το 4ο σετ και έκαναν το 2-2 και στη διαδικασία του τάι μπρέικ με τη σειρά τους την ανατροπή και πήραν τη νίκη.
Τα σετ: 25-20, 16-25, 21-25, 25-16, 15-12.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 (Γιάννης Σκαρτσίλης): Αραπάκης, Μάνα, Ντάκουρης, Τομαράς, Αλ. Ντερβίσι, Βλάσσης (λ), Κοκονίδης, Μέγγος.
Στο άλλο ματς της δεύτερης αγωνιστικής η Α.Ε.Π. Ολυμπιάς κέρδισε εκτός έδρας με 3-1 τον Σπαρτιατικό.