Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2024 10:50

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80: Την Κυριακή ο “τελικός” με Φοίνικα

Για το τρίτο ματς της σειράς των πλέι άουτ, με αντίπαλο τον Φοίνικα προετοιμάζεται η Καλαμάτα ‘80.

Οι “λύκοι” θα υποδεχτούν την Κυριακή στις 7 το απόγευμα στο Κλειστό του Δημοτικού Σταδίου την ομάδα της Σύρου, με στόχο την νίκη που θα τους κρατήσει ζωντανούς στη μάχη της παραμονής στη Volley League.

Διαφορετικά, η Καλαμάτα ‘80 θα υποβιβαστεί, καθώς ο Φοίνικας προηγείται με 2-0 στις νίκες και η σειρά κρίνεται στις τρεις νίκες.
Η μεσσηνιακή ομάδα ηττήθηκε στο πρώτο ματς με 3-2 σετ στο Κλειστό και το περασμένο Σάββατο με 3-1 σετ στη Σύρο.
“Πάμε όλοι μαζί για τη μεγάλη ανατροπή! Η προσπάθεια μας για την ανατροπή της σειράς των Playout με αντίπαλο την ομάδα του Φοίνικα Σύρου ξεκινάει την Κυριακή από την έδρα μας!
Σε χρειαζόμαστε και εσένα να βοηθήσεις την ομάδα μας”, αναφέρει η Καλαμάτα ‘80, περιμένοντας από τον κόσμο να δώσει δυναμικό “παρών” την Κυριακή.
Με νίκη των γηπεδούχων, οι δύο ομάδες θα παίξουν και τέταρτο ματς στη Σύρο και αν η Καλαμάτα ‘80 ισοφαρίσει τη σειρά, τότε η παραμονή θα κριθεί σε 5ο παιχνίδι στη μεσσηνιακή πρωτεύουσα, λόγω του ότι οι “λύκοι” έχουν το πλεονέκτημα έδρας.
Το τρίτο ματς των πλέι άουτ θα διαιτητεύσουν οι Κουτσούλας και Νικάκης.