Πέμπτη, 13 Ιουνίου 2024 14:03

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ: Νέα νίκη για την Καλαμάτα ‘80

Αλλη μια νίκη, εντός έδρας σημείωσε το Σάββατο η Καλαμάτα ‘80, που κέρδισε με 3-0 σετ την Α.Ε. Φάριδος, σε ματς για το πρωτάθλημα παμπαίδων Κ17 της ΕΣΠΕΠ.

Η φιλοξενούμενη ομάδα φάνηκε ανταγωνιστική στα δύο πρώτα σετ, όμως στο 3ο οι νεαροί “Λύκοι” δεν άφησαν τον αντίπαλο τους να ελπίζει ότι μπορεί να απειλήσει και με σωστές επιλογές έφτασαν στην επικράτηση.
Τα σετ: 25-17, 25-19, 25-13.
Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Ανδρέας Χριστοδουλόπουλος. Σημειωτής ήταν Κατερίνα Πανδή.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 (Γιάννης Σκαρτσίλης): Θεόδωρου, Ντάκουρης, Τενέντες, Μάρκου, Μέγγος, Χριστοδουλόπουλος, Βλάσσης (λ), Καράμπελας, Αλούπης, Νίκας, Ροβολής (λ).
ΑΕ ΦΑΡΙΔΟΣ (Κώστας Παπαδάκος): Κληρονόμος, Μανδραπήλιας, Ρέββας, Στ. Κονίδης, Ν.-Ηλ. Κονίδης, Ζερβούλιας, Φραγκής (λ), Ε.-Ι. Κονίδης.