Τρίτη, 12 Ιούλιος 2016 14:35

ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ: Με 33 ομάδες το πρωτάθλημα - Τζάμπολ στις 3 Σεπτεμβρίου

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Με την συμμετοχή 33 ομάδων που χωρίστηκαν σε πέντε ομίλους θα διεξαχθεί το φετινό πρωτάθλημα μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ στην κατηγορία των παίδων.

Χθες το μεσημέρι έγινε η κλήρωση του πρωταθλήματος στα γραφεία της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ στην Καλαμάτα και οι ομάδες έμαθαν το πρόγραμμα των αγώνων τους. Το τζάμπολ έχει προγραμματιστεί για τις 3 Σεπτεμβρίου ενώ το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί στις 2 Απριλίου του 2017.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και στους πέντε ομίλους έχει ως εξής: 

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Πρωτέας  -  Ατλας

Εθνικός Μελιγαλά - Ακάδημος

Αναγέννηση - ΓΣ Μεσσήνης

Καλαμάτα B.C. - Ευκλής

Πήγασος - Θουρία

Ρεπό η Καλαμάτα '80

 

2η αγωνιστική

Ατλας - Εθνικός Μελιγαλά

Ακάδημος - Αναγέννηση

ΓΣ Μεσσήνης - Καλαμάτα B.C.

Ευκλής - Πήγασος

Θουρία - Καλαμάτα '80

Ρεπό ο Πρωτέας

 

3η αγωνιστική

Εθνικός Μελιγαλά -  Πρωτέας

Αναγέννηση - Ατλας

Καλαμάτα B.C. - Ακάδημος

Καλαμάτα '80 - Ευκλής

Πήγασος - ΓΣ Μεσσήνης

Ρεπό η Θουρία

 

4η αγωνιστική

Πρωτέας - Αναγέννηση

Ατλας - Καλαμάτα B.C.

Ευκλής - Θουρία

Ακάδημος - Πήγασος

ΓΣ Μεσσήνης - Καλαμάτα '80

Ρεπό ο Εθνικός Μελιγαλά

 

5η αγωνιστική

Καλαμάτα '80 - Ακάδημος

Πήγασος - Ατλας

Αναγέννηση - Εθνικός Μελιγαλά

Καλαμάτα B.C. - Πρωτέας

Θουρία - ΓΣ Μεσσήνης

Ρεπό ο Ευκλής

 

6η αγωνιστική

Καλαμάτα '80 - Ακάδημος

Πήγασος - Ατλας

Αναγέννηση - Εθνικός Μελιγαλά

Καλαμάτα B.C. - Πρωτέας

Θουρία - ΓΣ Μεσσήνης

Ρεπό ο Ευκλής

 

7η αγωνιστική

Καλαμάτα '80 - Πρωτέας

Πήγασος - Εθνικός Μελιγαλά

Καλαμάτα B.C. - Αναγέννηση

Θουρία - Ατλας

Ευκλής - Ακάδημος

Ρεπό ο ΓΣ Μεσσήνης

 

8η αγωνιστική

Εθνικός Μελιγαλά - Καλαμάτα '80

Αναγέννηση - Πήγασος

Πρωτέας - Θουρία

Ατλας - Ευκλής

Ακάδημος - ΓΣ Μεσσήνης

Ρεπό η Καλαμάτα B.C.

 

9η αγωνιστική

Καλαμάτα '80 - Αναγέννηση

Πήγασος - Καλαμάτα B.C.

Θουρία - Εθνικός Μελιγαλά

Ευκλής - Πρωτέας

ΓΣ Μεσσήνης - Ατλας

Ρεπό ο Ακάδημος

 

10η αγωνιστική

Πρωτέας - ΓΣ Μεσσήνης

Εθνικός Μελιγαλά - Ευκλής

Καλαμάτα B.C. - Καλαμάτα '80

Αναγέννηση - Θουρία

Ατλας - Ακάδημος

Ρεπό ο Πήγασος

 

11η αγωνιστική

Καλαμάτα '80 - Πήγασος

ΓΣ Μεσσήνης - Εθνικός Μελιγαλά

Θουρία - Καλαμάτα B.C.

Ευκλής - Αναγέννηση

Ακάδημος - Πρωτέας

Ρεπό ο Ατλας

 

B' ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Εράνη Φιλιατρών - Κορώνη

ΑΣ Τριφυλίας - ΝΟ Πύλου

ΓΣ Γαργαλιάνων - Δίωνας Κυπαρισσίας

 

2η αγωνιστική

ΝΟ Πύλου - Εράνη Φιλιατρών

Δίωνας Κυπαρισσίας - ΑΣ Τριφυλίας

Κορώνη - ΓΣ Γαργαλιάνων

 

3η αγωνιστική

Εράνη Φιλαιτρών - Δίωνας Κυπαρισσίας

ΑΣ Τριφυλίας - ΓΣ Γαργαλιάνων

Κορώνη - ΝΟ Πύλου

 

4η αγωνιστική

ΓΣ Γαργαλιάνων - Εράνη Φιλιατρών

ΑΣ Τριφυλίας - Κορώνη

Δίωνας Κυπαρισσίας - ΝΟ Πύλου

 

5η αγωνιστική

Εράνη Φιλιατρών - ΑΣ Τριφυλίας

Κορώνη - Δίωνας Κυπαρισσίας

ΝΟ Πύλου - ΓΣ Γαργαλιάνων

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Απόλλωνας Τρίπολης - Αρκαδικός'

Σύλλογος Δρομέων - Πελασγος

Ρεπό ο Πολύβιος

 

2η αγωνιστική

Αρκαδικός - Πολύβιος

Πελασγός - Απόλλωνας Τρίπολη

Ρεπό ο Σύλλογος Δρομέων

 

3η αγωνιστική

Πολύβιος - Πελασγός

Απόλλωνας Τρίπολης - Σύλλογος Δρομέων

Ρεπό ο Αρκαδικός

 

4η αγωνιστική

Σύλλογος Δρομέων - Πολύβιος

Πελασγός - Αρκαδικός

Ρεπό ο Απόλλωνας Τρίπολης

 

5η αγωνιστική

Πολύβιος - Απόλλωνας Τρίπολης

Αρκαδικός - Σύλλογος Δρομέων

Ρεπό ο Πελασγός

 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Λύκοι Σπάρτης - Φιλαθλητικός

Σπαρτιατικός - Λακωνικός Κρόνος

Ρεπό  η ΑΕ Σπάρτης

 

2η αγωνιστική

Φιλαθλητικός - ΑΕ Σπάρτης

Λακωνικός Κρόνος - Λύκοι Σπάρτης

Ρεπό ο Σπαρτιατικός

 

3η αγωνιστική

ΑΕ Σπάρτης - Λακωνικός Κρόνος

Λύκοι Σπάρτης - Σπαρτιατικός

Ρεπό ο Φιλαθλητικός

 

4η αγωνιστική

Σπαρτιατικός - ΑΕ Σπάρτης

Λακωνικός Κρόνος - Φιλαθλητικός

Ρεπό οι Λύκοι Σπάρτης

 

5η αγωνιστική

ΑΕ Σπάρτης - Λύκοι Σπάρτης

Φιλαθλητικός - Σπαρτιατικός

Ρεπό ο Λακωνικός Κρόνος

 

Ε' ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Αίαντας - Βατικιώτης

ΑΟ Κροκεών - Γύθειο

ΑΠΟΕΛ Μολάων - Μονεμβάσια

 

2η αγωνιστική

Γύθειο - Αίαντας

Μονεμβάσια - ΑΟ Κροκεών

Βατικιώτης - ΑΠΟΕΛ Μολάων

 

3η αγωνιστική

Αίαντας - Μονεμβάσια

ΑΟ Κροκεών - ΑΠΟΕΛ Μολάων

Βατικιώτης - Γύθειο

 

4η αγωνιστική

ΑΠΟΕΛ Μολάων - Αίαντας

ΑΟ Κροκεών - Βατικιώτης

Μονεμβάσια - Γύθειο

 

5η αγωνιστική

Αίαντας - ΑΟ Κροκεών

Βατικιώτης - Μονεμβάσια

 

Γύθειο - ΑΠΟΕΛ Μολάων

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ