Τετάρτη, 13 Ιούλιος 2016 14:34

Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων νεανίδων και κορασίδων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων νεανίδων και κορασίδων

 

Η κλήρωση των πρωταθλημάτων νεανίδων και κορασίδων πραγματοποιήθηκε προχθές το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. 

Το πρωτάθλημα των νεανίδων θα διεξαχθεί με 10 ομάδες που χωρίστηκαν σε δύο ομίλους. Το τζάμπολ θα γίνει στις 10 Σεπτεμβρίου ενώ το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί στις 13 Νοεμβρίου. 

Το πρωτάθλημα των κορασίδων θα γίνει με 16 ομάδες που χωρίστηκαν σε δύο ομίλους. Η έναρξη θα γίνει στις 19 Νοεμβρίου ενώ θα ολοκληρωθεί στις 15 Ιανουαρίου του 2017. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής: 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

ΑΠΣ Αρις - Καλαμάτα '80

ΝΟ Πύλου - Εράνη Φιλιατρων

ΓΣ Γαργαλιανων - Ακάδημος

Θουρία - ΑΣ Τριφυλίας

 

2η αγωνιστική

Εράνη Φιλιατρων - ΑΠΣ Αρις

Ακάδημος - ΝΟ Πύλου

ΑΣ Τριφυλίας - ΓΣ Γαργαλιάνων

Θουρία - Καλαμάτα '80

 

3η αγωνιστική

ΑΠΣ Αρις - Ακάδημος

ΝΟ Πυλου - ΑΣ Τριφυλίας

ΓΣ Γαργαλιάνων - Θουρία

Καλαμάτα '80 - Εράνη Φιλιατρών

 

4η αγωνιστική

ΑΣ Τριφυλίας - ΑΠΣ Αρις

Θουρία - ΝΟ Πύλου

ΓΣ Γαργαλιάνων - Καλαμάτα '80

Ακάδημος - Εράνη Φιλιατρών

 

5η αγωνιστική

ΑΠΣ Αρις - Θουρία

ΝΟ Πύλου - ΓΣ Γαργαλιάνων

Καλαμάτα '80 - Ακάδημος

Εράνη Φιλιατρών - ΑΣ Τριφυλίας

 

6η αγωνιστική

ΓΣ Γαργαλιάνων - ΑΠΣ Αρις

ΝΟ Πύλου - Καλαμάτα '80

Θουρία - Εράνη Φιλιατρών

ΑΣ Τριφυλίας - Ακάδημος

 

7η αγωνιστική

ΑΠΣ Αρις - ΝΟ Πύλου

Καλαμάτα '80 - ΑΣ Τριφυλίας

Εράνη Φιλατρών - ΓΣ Γαργαλιάνων

Ακάδημος - Θουρία

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Βατικιώτης - Λακωνικός Κρόνος

Σπαρτιατικός - Πελασγός

Αρκαδικός - Αμιλλα

ΑΟ Κροκεών - Σύλλογος Δρομέων

 

2η αγωνιστική

Πελασγός - Βατικιώτης

Αμιλλα - Σπαρτιατικός

Σύλλογος Δρομέων - Αρκαδικός

ΑΟ Κροκεών - Λακωνικός Κρόνος

 

3η αγωνιστική

Βατικιώτης - Αμιλλα

Σπαρτιατικός - Σύλλογος Δρομέων

Αρκαδικός - ΑΟ Κροκεών

Λακωνικός Κρόνος - Πελασγός

 

4η αγωνιστική

Σύλλογος Δρομέων - Βατικιώτης

ΑΟ Κροκεών - Σπαρτιατικός

Αρκαδικός - Λακωνικός Κρόνος

Αμιλλα - Πελασγός

 

5η αγωνιστική

Βατικιώτης - ΑΟ Κροκεών

Σπαρτιατικός - Αρκαδικός

Λακωνικός Κρόνος - Αμιλλα

Πελασγός - Σύλλογος Δρομέων

 

6η αγωνιστική

Αρκαδικός - Βατικιώτης

Σπαρτιατικός - Λακωνικός Κρόνος

ΑΟ Κροκεών - Πελασγός

Σύλλογος Δρομέων - Αμιλλα

 

7η αγωνιστική

Βατικιώτης - Σπαρτιατικός

Λακωνικός Κρόνος - Σύλλογος Δρομέων

Πελασγός - Αρκαδικός

Αμιλλα - ΑΟ Κροκεών

 

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική

Θουρία - Καλαμάτα '80

Πελασγος - ΑΠΣ Αρις

Ρεπό ο ΝΟ Πύλου

 

2η αγωνιστική

ΑΠΣ Αρις - ΝΟ Πύλου

Καλαμάτα '80 - Πελασγός

Ρεπό η Θουρία

 

3η αγωνιστική

ΝΟ Πύλου - Καλαμάτα '80

Πελασγός - Θουρία

Ρεπό ο ΑΠΣ Αρις

 

4η αγωνιστική

Θουρία - ΝΟ Πύλου

Καλαμάτα '80 - ΑΠΣ Αρις

Ρεπό ο Πελασγός

 

5η αγωνιστική

ΝΟ Πύλου - Πελασγός

ΑΠΣ Αρις - Θουρία

Ρεπό η Καλαμάτα '80

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σύλλογος Δρομέων - Αμιλλα

ΑΟ Κροκεών - Λακωνικός Κρόνος

Ρεπό ο Αρκαδικός

 

2η αγωνιστική

Αμιλλα - Αρκαδικός

Λακωνικός Κρόνος - Σύλλογος Δρομέων

Ρεπό ο ΑΟ Κροκεών

 

3η αγωνιστική

Αρκαδικός - Λακωνικός Κρόνος

Σύλλογος Δρομέων - ΑΟ Κροκεών

Ρεπό η Αμιλλα

 

4η αγωνιστική

ΑΟ Κροκεών - Αρκαδικός

Λακωνικός Κρόνος - Αμιλλα

Ρεπό ο Σύλλογος Δρομέων

 

5η αγωνιστική

Αρκαδικός - Σύλλογος Δρομέων

Αμιλλα - ΑΟ Κροκεών

 

Ρεπό ο Λακωνικός Κρόνος

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ