Δευτέρα, 21 Νοέμβριος 2022 15:52

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80: Δεν τα κατάφερε στην Ερμιονίδα

Την ήττα γνώρισε χθες στην Αργολίδα από την Ερμιονίδα η Καλαμάτα ‘80 με 72-62.

Η καλαματιανή ομάδα πλήρωσε το πολύ κακό ξεκίνημα που είχε στο ματς, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 20 πόντους διαφορά υπέρ των γηπεδούχων (29-9)!
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Καλαμάτα ‘80 κατάφερε να μειώσει λίγο τη διαφορά, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 44-29.
Στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Αλέξη Κορογώνα πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, όμως δεν μπόρεσε να φτάσει στην ανατροπή. Ετσι ηττήθηκε με δέκα πόντους διαφορά (72-62). Ετσι η Καλαμάτα ‘80 μετά από αυτή την ήττα, είδε την Ερμιονίδα να την φτάνει στην 8η θέση της βαθμολογίας.
Επόμενος αγώνας για τους “Λύκους” είναι την προσεχή Κυριακή στην Τέντα με τον πρωτοπόρο Δίωνα Κυπαρισσίας.
Δεκάλεπτα: 29-11, 44-29, 61-42, 72-62
Διαιτητές: Καψιώχας, Οικονόμου
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Τσακίρης 17, Χονδρόπουλος 17 (5), Καλογιάννης, Κατσαβέλλης 3 (1), Σκούρτης, Ιωάννου 12 (2), Λούζης, Μπινιάρης 10, Κοντογιάννης 10 (2), Κυπραίος, Πούλης 3.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80: Μπαλόπουλος 6 (2), Χρονόπουλος, Καρούτας 11 (3), Τσικούρης 7 (1), Ζύμπας 4, Μήλας, Ανδριανόπουλος 10, Κομποτής 1, Σκοπέτος 12 (3), Αλοίμονος, Βούλγαρης 11 (1).