Δευτέρα, 05 Οκτώβριος 2015 16:22

ΟΜΟΝΟΙΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 3-2: Μεγάλη νίκη με ανατροπή από το 0-2!

Αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2, η Ομόνοια νίκησε το Σάββατο τον Ηρακλή Καλαμάτας (3-2) στο γήπεδο "Γ. Λουκαρέας" και έκανε το "2 στα 2" στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας, ενώ ο Ηρακλής έχει μία ισοπαλία και μία ήττα.

Ο Ηρακλής άνοιξε το σκορ στο 19' με τον Μάρη και στο 50' διπλασίασε τα τέρματά του με τον Σπαντιδέα.
Τρία λεπτά αργότερα ο Αγγελής μείωσε σε 1-2 και στη συνέχεια ο Κατσίβας είχε δοκάρι. Στο 65' ο Γ. Παπαδέας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η Ομόνοια εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα.
Ισοφάρισε στο 67' με τον Κατσίβα και έκανε την ολική ανατροπή στο 74' με πέναλτι του Χατζηπαναγιώτη.
Στο 90' αποβλήθηκε και ο Δρογγίτης με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στις καθυστερήσεις είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι ο Κολόζης.
Το ματς διαιτήτευσε ο Μπλάνας με βοηθούς τους Σκόρδο και Τσουλάκο.
ΟΜΟΝΟΙΑ: Μέτσος, Κ. Κοστρίβας, Ταπεινός (46'  Σπυρόπουλος), Δ. Κοστρίβας, Πετράκος (46' Ντόκο), Τάφα, Δρογγίτης, Αγγελής, Χατζηπαναγιώτης, Κατσίβας, Δ. Κοστρίβας (80' Αναζικός)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Σπάλλας, Τζ. Παπαδέας, Πλαγιανός, Λίγγρης (75' Κουτσαντώνης), Τζαφέρι (73' Κολόζης), Τζαβάρας, Μάρης, Βλαχάκης, Σπαντιδέας, Γ. Παπαδέας, Κωνσταντινίδης.