Τετάρτη, 14 Οκτώβριος 2015 19:57

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Εντός έδρας αγωνίζονται οι πρωτοπόροι Πάμισος και Τσικλητήρας Πύλου στην 6η αγωνιστική της Α' τοπικής. Η ομάδα της Μεσσήνης θα υποδεχτεί το Σάββατο τον Τέλλο Αγρα και ο Τσικλητήρας την Κυριακή τον Απόλλωνα Καλαμάτας, ενώ η τρίτη της βαθμολογίας Κυπαρισσία δοκιμάζεται στην Καλαμάτα από το Μεσσηνιακό.


Στην Α1 κατηγορία θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο η 4η αγωνιστική με τον Χανδριναϊκό που έχει κάνει το "3 στα 3" να φιλοξενείται από το Ασπρόχωμα. Δράση και στη Β' τοπική με τα παιχνίδια της δεύτερης αγωνιστικής.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α, Α1 και Β' τοπική έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Πάμισος -    Τέλλος Άγρας
Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Κυπαρισσία
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.
Μιλτιάδης - Άνδρούσα
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.
Πανθουριακός - Σπερχογεία
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Κυριακή

Τσικλητήρας Πύλου - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.
Δώριο - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Διαβολίτσι
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.


Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Ομόνοια - Νέος Αρις
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Ασπρόχωμα - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

Κυριακή

Αναγέννηση Π. - Μεθώνη
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.
Εράνη - Αίας
Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.
Κεραυνός - Απόλλων Πεταλιδίου
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.
Ηρακλής - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος


Σάββατο

Αστέρας Μικρομάνης - Κοπανάκι
Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.
Άμφεια - Πατίστα
Γήπεδο Σπερχογείας, 3.30 μ.μ.
Α.Ε. Γαργαλιάνων - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Κυριακή

Πανιώνιος - Καλό Νερό
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10.00 π.μ.
Αιθαία - Α.Ο. Φυτειάς
Γήπεδο Σπερχογείας, 3.30 μ.μ.


2ος όμιλος

Σάββατο

Καλλιθέα - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.
Θύελλα Χαρακοπιού - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.
Δόξα - ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Στενωσιά - Ατρόμητος Καλαμάτας
Γήπεδο Στενωσιάς, 3.30 μ.μ.

Κυριακή

Παναθηναϊκός - Μάνη
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.
Ακαδημία Πάμισος - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ