Τετάρτη, 28 Οκτώβριος 2015 11:47

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Σάββατο τα ματς των πρωτοπόρων - Η αγωνιστική δράση σε όλες τις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής Μεσσηνίας. Το αξιοσημείωτο ότι και οι τρεις μνηστήρες του τίτλου αγωνίζονται το Σάββατο.


Ο Πάμισος εντός έδρας με το Δώριο και ο Τσικλητήρας Πύλου με την Κυπαρισσία εκτός έδρας κόντρα σε Μεσσηνιακό και Πανθουριακό, αντίστοιχα.
Στην Α1 κατηγορία θα διεξαχθεί η 6η αγωνιστική, στη Β' τοπική η 4η και στους δύο ομίλους, ενώ στη Γ' τοπική η 2η αγωνιστική επίσης και στους δύο ομίλους. Δράση όμως έχουμε και στο παιδικό πρωτάθλημα, όπου κάνει πρεμιέρα ο 3ος, ο 4ος και 5ος όμιλος, ενώ στους δύο πρώτους ομίλους θα γίνει η 2η αγωνιστική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α, Α1, Β, Γ τοπική και παιδικό πρωτάθλημα έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Πάμισος - Δώριο
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Πανθουριακός - Κυπαρισσία
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Σπερχογεία
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Μιλτιάδης - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.
Εθνικός Μελιγαλά -     Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας -     Τέλλος Άγρας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Διαβολίτσι - Ανδρούσα
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.


Α1 ΤΟΠΙΚΗ


Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Ομόνοια - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.μ.μ.
Χανδριναϊκός - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.



Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Κεραυνός - Εράνη
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Ασπρόχωμα - Μεθώνη
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Α.Ε. Αβίας - Νέος Αρις
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Ηρακλής - Αίαντας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Α.Ε. Γαργαλιάνων - Πανιώνιος
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Κοπανάκι
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Θύελλα Μερόπης - Α.Ο. Φυτειάς
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Αστέρας Μικρομάνης - Αιθαία
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Πατίστα - Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12.30 μ.μ.
Αμφεια - Καλό Νερό
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Θύελλα Χαρακοπιού - Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Δόξα Καλαμάτας - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.


Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Στενωσιά - Καλλιθέα
Γήπεδο Στενωσιάς, 11 π.μ.
Ατρόμητος Καλαμάτας - Μάνη
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.
Ακαδημία Πάμισος - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Δευτέρα 2 Νοεμβρίου

ΑΕΚ Καλαμάτας - Βλαχόπουλο
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.


Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Πανευαϊκός - Ερμής
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Βέργα - Λέικα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Θύελλα Παραλίας - ΠΑΟΚ
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Τετάρτη 4 Νοεμβρίου

Ικαρος - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.


2ος όμιλος


Κυριακή 1 Νοεμβρίου

ΑΠΣ Αρις - Θησέας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Νέστωρ Πύλου  - Α.Ο. Χατζή
Γήπεδο "Μεθώνης", 11 π.μ.
Δαναός - Νέδουσα
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

Δευτέρα 2 Νοεμβρίου

Α.Σ. Φυτειάς - Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Απόλλωνας Καλαμάτας - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 9 π.μ.
Αναγέννηση Παραλίας - Πράσινα Πουλιά
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Ρεπό: Ανδρούσα


2ος όμιλος

Αίαντας - Ηρακλής
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Ασπρόχωμα - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Μεσσηνιακός - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.
Ρεπό: Ακαδημία Πάμισος

3ος όμιλος

Διαβολίτσι - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 11 π.μ.
Σπερχογεία - Δαναός
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.
Θησέας - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 1 μ.μ.


4ος όμιλος

Τέλλος Αγρας - Κυπαρισσία
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.
Εράνη - Μιλτιάδης
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.

5ος όμιλος

Ακρίτας Κορώνης - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Κορώνης, 11 π.μ.
Μεθώνη - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.
* Ολα τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το Σάββατο 31 Οκτωβρίου

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ