Τετάρτη, 25 Νοέμβριος 2015 11:54

ΔΩΡΙΟ: "Αν δεν σφυρίξει ο διαιτητής κανένα παιχνίδι δεν είναι χαμένο", λέει ο Γιάννης Αντωνόπουλος

Ακατάλληλα για.. καρδιακούς είναι τα φετινά παιχνίδια του Δωρίου μιας και οι ανατροπές είναι σήμα… κατατεθέν.

Μετά το 3-0 στο 8' που έγινε 3-3 με τον Αστέρα Αρφαρών, ήρθε την Κυριακή το εντυπωσιακό 4-3 στο γειτονικό ντέρμπι με το Διαβολίτσι. Σε ένα ματς που το Δώριο βρέθηκε να χάνει με 0-3 στο 37' και το γύρισε σε μισή ώρα στο δεύτερο ημίχρονο!  Ετσι πανηγύρισε νίκη μετά από 1,5 μήνα και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Το εντυπωσιακό είναι ότι οι νικητές πέτυχαν 4 γκολ σε 30 λεπτά, ενώ δεν είχαν σκοράρει καν σε τέσσερις σερί αγωνιστικές. "Βάση της εικόνας του πρώτου ημιχρόνου το 0-3 ήταν δίκαιο. Στο ημίχρονο μιλήσαμε, αλλάξαμε τακτική και θα έλεγα πως θίχτηκε ο εγωισμός των παικτών και μίλησε το ένστικτο της επιβίωσης. Φανερώσαμε, πάθος, δύναμη, ενέργεια που δεν είχαμε στο πρώτο ημίχρονο. Κάναμε κατάθεση ψυχής", λέει στο "Notosport" ο Γιάννης Αντωνόπουλος για την απίστευτη ανατροπή. Ο τεχνικός του Δωρίου δηλώνει στη συνέχεια ότι: "Αν δεν σφυρίξει ο διαιτητής κανένα παιχνίδι δεν είναι χαμένο. Αυτή η νίκη θα μας βοηθήσει βαθμολογικά, αλλά ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα. Σίγουρα όμως μας δίνει αυτοπεποίθηση. Σε όλα τα παιχνίδια στοχεύουμε στη νίκη και δεν κλεινόμαστε πίσω".
Επόμενο εμπόδιο για το Δώριο η φορμαρισμένη Ανδρούσα εκτός έδρας την προσεχή Κυριακή. Εκτός παραμένουν οι Κωτσάκης, Γκότσης και είναι αμφίβολη η συμμετοχή των Τσαμπούρη, Αλεξόπουλου και Γκρίτζαλη.