Σάββατο, 13 Φεβρουάριος 2016 10:24

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Επιστροφή στις νίκες θέλει η Εράνη με Κεραυνό

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Επιστροφή στις νίκες θέλει η Εράνη με Κεραυνό

Με την 19η αγωνιστική θα συνεχιστεί σήμερα και αύριο το πρωτάθλημα της Α1 τοπικής.

Η πρωτοπόρος Εράνη, μετά την εντός έδρας ήττα από την Αναγέννηση, θα δώσει ένα ακόμη ματς στα Φιλιατρά καθώς θα υποδεχθεί τον Κεραυνό με στόχο να επιστρέψει στις νίκες και να μείνει μόνη στην κορυφή.

Ο Ακρίτας Κορώνης θα φιλοξενηθεί από τον Απόλλωνα Πεταλιδίου που θέλει βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή. Η Αναγέννηση θα υποδεχθεί την Ομόνοια με στόχο να επιβεβαιώσει την ανοδική της πορεία με ένα ακόμη τρίποντο, ενώ η ΑΕ Αβίας έχει δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Νέο Αρι που θέλει βαθμούς για να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη.

Στα άλλα ματς, η Μεθώνη θα υποδεχθεί το Ασπρόχωμα με τους γηπεδούχους να "καίγονται" για βαθμούς ενώ ο φορμαρισμένος Αίας θα υποδεχθεί τον ουραγό Ηρακλή που θα παίξει ένα από τα τελευταία του χαρτιά για παραμονή. Τέλος, ο Παπαφλέσας Χώρας θα υποδεχθεί τον Χανδριναϊκό 

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής: 

Σάββατο 

Εράνη - Κεραυνός

Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Καύκας

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.

Γκούμας, Γιαννακλής, Κυριόπουλος

Νέος Αρις - Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Καρβούνης, Παλλαδινός, Ταβουλαρέας

 

Κυριακή 

Αναγέννηση Παραλίας - Ομόνοια

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Νίκας, Τσουλάκος, Βοσνάκης

Μεθώνη - Ασπρόχωμα

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Τσουκάλη, Καύκας

Παπαφλέσσας Χώρας - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Χώρας, 3.30 μ.μ.

Καστανάς, Κυριόπουλος, Ταβουλαρέας

Αίαντας - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.

Σερεμέτης, Κασκάνης, Τσουλάκος

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 18 αγώνες)

1. Εράνη 48-18   41

2. Ακρίτας Κορώνης   44-224 38

3. Αναγέννηση Π. 35-20 37

-. Α.Ε. Αβίας 24-15 37

5. Ασπρόχωμα 29-25 27

6. Αίας 26-18 25

7. Ομόνοια 29-26 24

8. Παπαφλέσσας Χώρας 27-29 23

9. Χανδριναϊκός 31-33 22

10. Απόλλων Πεταλιδίου 24-39 18

11. Νέος Αρις 21-49 17

12. Μεθώνη 12-26 14

13. Κεραυνός 12-30 13

14. Ηρακλής 15-25 9

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ