Σάββατο, 13 Φεβρουάριος 2016 12:25

"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Με νέα ομάδα για νέο ξεκίνημα την Κυριακή με Ηρακλή Ψαχνών

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Με νέα ομάδα για νέο ξεκίνημα την Κυριακή με Ηρακλή Ψαχνών

Μπορεί να έχουμε μπει στο δεύτερο γύρου του πρωταθλήματος της Γ' εθνικής, όμως στην "Μαύρη Θύελλα" βλέπουν σαν… πρεμιέρα το αυριανό εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ηρακλή Ψαχνών. 

Μετά την διακοπή του πρωταθλήματος η Καλαμάτα μπαίνει στην τελική ευθεία πλήρως ανανεωμένη, με νέο προπονητή τον Κώστα Καλογιαννίδη αλλά και με 15 μεταγραφές.

Μια νέα ομάδα δηλαδή που φιλοδοξεί να αντιστρέψει την δύσκολη βαθμολογική θέση που βρίσκεται σήμερα και στο τέλος να εξασφαλίσει τον στόχο της παραμονής. 

Οι Μεσσήνιοι αυτή τη στιγμή βρίσκονται 4 βαθμούς κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού και για να πετύχουν το στόχο τους πρέπει να κερδίσουν παιχνίδια όπως το αυριανό. 

Ο Ηρακλής βέβαια έχει υψηλό κίνητρο καθώς θα παίξει και αυτός ένα από τα τελευταία του χαρτιά για παραμονή, ωστόσο δεν πάει να διαθέτει μια από τις πιο αδύνατες ομάδες του ομίλου την οποία μπορεί να κερδίσει η Καλαμάτα. 

Για τους Μεσσηνίους θα είναι σημαντικό να κρατήσουν την βελτιωμένη αμυντική λειτουργία που είχαν στο πρόσφατο φιλικό με την Σπάρτη, να διατηρήσουν το μηδέν στην άμυνα και να αναζητήσουν το πολύτιμο γκολ που θα τους δώσει το τρίποντο. 

Ο Καλογιαννίδης θα έχει όλους τους νέους παίκτες στην διάθεση του, ενώ δεν υπολογίζει μόνο στον τιμωρημένο Γαλανόπουλο και στον τραυματία Παλιούρα. 

H χθεσινή προπόνηση έγινε στο Δημοτικό Στάδιο με τον Καλογιαννίδη να δοκιμάζει αρκετά πρόσωπα και σχήματα εν όψει του αυριανού αγώνα. 

 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων της 15ης αγωνιστικής έχουν ως εξής: 

Σάββατο

Χαλκίδα- Κανάρης Νενήτων 

Μπακογιάννης, Τσολακίδης, Μητρόπουλος (Αθηνών)

Κυριακή

Ηρακλής Ψαχνών - Καλαμάτα 

Ντουμιτρέσκου, Παπανδριόπουλος, Φαγκρίδας (Πειραιά)

ΑΟ Λεβάντε - Παναρκαδικός

Καλύβας, Κακαφώνης, Ζούλης (Αθηνών)

Λουτράκι - Δόξα Ν. Μανωλάδας 

Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου), Τάμαλης, Αραβίδης (Αθηνών)

Παναργειακός - Βύζας Μεγάρων 

Νταούλας, Γιαννόπουλος, Τσαλίκης (Αθηνών)

Σπάρτη - Αιολικός 

Μακρυπόδης, Μεϊντάνας, Γκοτσόπουλος (Αχαΐας)

Παρατηρητής θα είναι ο Μεσσήνιος Χρήστος Κότσαρης

Ερμιονίδα - Βάρδα

Αντιπαριώτης, Ρούντος, Τσαλίκογλου (Αν. Αττικής) 

• Όλα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ. εκτός από αυτό της Σπάρτης που θα ξεκινήσει στη 1 μ.μ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Σπάρτη 19-12 28

-. Παναργειακός 23-11 28

3. Δόξα Ν. Μανωλάδας 19-13 27

4. Παναρκαδικός 22-9 25

-. Αιολικός 26-14 25

6. Βάρδα 20-15 23

7. Λουτράκι 19-13 19

-. Χαλκίδα 13-10 19

-. Ερμιονίδα 20-18 19

10. Βύζας Μεγάρων 15-28 16

11. Καλαμάτα 12-13 15

12. Κανάρης Νενήτων 11-26 12

13. Ηρακλής Ψαχνών 7-22 10

14. Λεβάντε 11-33 5

• Ο πρωταθλητής ανεβαίνει στη Β' εθνική, ενώ υποβιβάζονται οι 5 τελευταίες ομάδες.

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ