Τετάρτη, 02 Μάρτιος 2016 14:50

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός έδρας δοκιμασίες για τους πρωτοπόρους

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός έδρας δοκιμασίες για τους πρωτοπόρους

Εκτός έδρας αγωνίζονται οι πρωτοπόροι της Α' τοπικής στην 24η αγωνιστική. Ο Τσικλητήρας Πύλου, που οδηγεί την κούρσα δοκιμάζεται την Κυριακή στο Μελιγαλά από τον τοπικό Εθνικό. 

Ο δεύτερος της βαθμολογίας Πάμισος θα παίξει το Σάββατο στην Καλαμάτα με το Μεσσηνιακό,  όπως και η Κυπαρισσία με τον φορμαρισμένο και 4ο πλέον Α.Ο. Φαραί. 

Στην Α1 τοπική θα διεξαχθεί η 22η αγωνιστική,  με την πρωτοπόρο Εράνη να φιλοξενείται την Κυριακή από το Χανδριναϊκό.

Δράση και στη Β' τοπική με την 20ή αγωνιστική και στους δύο ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (5-6 Μαρτίου) σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής: 

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 5 Μαρτίου

Μεσσηνιακός - Πάμισος

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Μιλτιάδης - Δώριο

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.

Πανθουριακός - Αστέρας Αρφαρών

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ. 3.30 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Κυπαρισσία

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.

Κυριακή 6 Μαρτίου

Εθνικός Μελιγαλά - Τσικλητήρας Πύλου

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Διαβολίτσι - Τέλλος Άγρας

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.

Ανδρούσα - Σπερχογεία

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 5 Μαρτίου

Ασπρόχωμα - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

Ακρίτας Κορώνης - Ομόνοια

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 6 Μαρτίου

Α.Ε. Αβίας - Κεραυνός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Εράνη

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

Νέος Αρις - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Μεθώνη

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.

Αίαντας - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 5 Μαρτίου

Α.Ο. Φυτειάς - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Κοπανάκι - Α.Ε. Γαργαλιάνων

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

Καλό Νερό - Αιθαία

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Μικρομάνη - Πλατύ

Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 6 Μαρτίου

Πατίστα - Θύελλα Μ.

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

Πανιώνιος - Άμφεια

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 5 Μαρτίου

ΑΕΚ Καλ. - Ατρόμητος Κ.

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Καλλιθέα - Δόξα

Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Αν. - Παναθηναϊκός

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 6 Μαρτίου

Μάνη - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Πλάτσας, 3.30 μ.μ.

Πράσινα Π. - Στενωσιά

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Θύελλα Χαρ. - Βλαχόπουλο

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ