Τετάρτη, 16 Μάρτιος 2016 11:48

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Μέσα την Κυριακή με Θουρία ο Τσικλητήρας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Μέσα την Κυριακή με Θουρία ο Τσικλητήρας

Με την 15η αγωνιστική θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α" τοπικής με τον πρωτοπόρο Τσικλητήρα Πύλου να υποδέχεται τον Πανθουριακό, τον οποίο πρόσφατα είχε κερδίσει με 1-0 στον τελικό του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Η ομάδα της Πύλου θέλει τη νίκη για να διατηρήσει ή και να αυξήσει το +6 από τον Πάμισο και την Κυπαρισσία οι οποίοι θα παίξουν με Εθνικό Μελιγαλά μέσα και Σπερχόγεια έξω αντίστοιχα. 

Μεγάλο ματς όσον αφορά την παραμονή είναι αυτό που θα γίνει στην Καλαμάτα ανάμεσα στον Απόλλωνα και το Διαβολίτσι με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στην προτελευταία θέση με 18 βαθμούς. 

Στην Α1 τοπική η πρωτοπόρος Εράνη θα υποδεχθεί τον Απόλλωνα Πεταλιδίου ενώ η δεύτερη Αβία θα φιλοξενηθεί από το Ασπρόχωμα.

Στο προπαιδικό θα έχουμε την 5η αγωνιστική των ομίλων. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής: 

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

Πάμισος - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Μεσσήνης, 4 μ.μ.

Μεσσηνιακός - Μιλτιάδης

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 4 μ.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο Αρφαρών, 4 μ.μ.

 

Κυριακή

Σπερχογεία - Κυπαρισσία

Γήπεδο Σπερχογείας, 4 μ.μ.

Τέλλος Άγρας - Άνδρούσα

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 4 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας - Διαβολίτσι

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 4 μ.μ.

Τσικλητήρας Πύλου - Πανθουριακός

Γήπεδο Πύλου, 4 μ.μ.

Δώριο - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Δωρίου, 4 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

Ομόνοια - Χανδριναϊκός

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 4 μ.μ.

Κεραυνός - Νέος Αρις

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 7.30 μ.μ.

 

Κυριακή

Ασπρόχωμα - Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 4 μ.μ.

Εράνη - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Φιλιατρών, 4 μ.μ.

Αναγέννηση Παραλίας - Αίαντας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4 μ.μ.

Παπαφλέσσας Χώρας - Μεθώνη

Γήπεδο Χώρας, 4 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 7.30 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Πλατύ - Αιθαία

Γήπεδο Πλατύ, 4 μ.μ.

Άμφεια - Μικρομάνη

Γήπεδο Σπερχογείας, 4 μ.μ.

Α.Ε. Γαργαλιάνων - Καλό Νερό

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 4 μ.μ.

Πατίστα - Α.Ο. Φυτειάς

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.

 

Κυριακή

Ηρακλής Κυπ. - Πανιώνιος

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4 μ.μ.

Θύελλα Μ. - Κοπανάκι

Γήπεδο Μελιγαλά, 4 μ.μ.

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

Βλαχόπουλο - Παναθηναϊκός

Γήπεδο Χατζή, 4 μ.μ.

Δόξα - Θύελλα Χαρ.

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.

Στενωσιά - Ολυμπιακός Αν.

Γήπεδο Στενωσιά, 4 μ.μ.

Ακαδημία Πάμισος - Καλλιθέα

Ατρόμητος Κ. - Πράσινα Π.

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 4 μ.μ.

ΑΕΚ Καλ. - Μάνη

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας« 1 μ.μ.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ