Δευτέρα, 28 Μαρτίου 2016 14:45

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ - ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 1-1: Ολα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο

Με γκολ που σημειώθηκαν στο α' 45λεπτο ο Εθνικός Μελιγαλά και ο Μιλτιάδης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Οι δύο ομάδες απαλλαγμένες από βαθμολογικό άγχος προσπάθησαν να παίξουν όσο καλύτερα μπορούσαν και να διεκδικήσουν τη νίκη. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν βρήκαν δίχτυα από μία φορά και έμειναν στο ισόπαλο αποτέλεσμα.

Ο Εθνικός πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 18' όταν μετά από συνδυασμό του Φωτιάδη με τον Πουλάκο, ο τελευταίος με σουτ πέτυχε το 1-0. Ο Μιλτιάδης έφτασε στην ισοφάριση στο 35' μετά από ασίστ του Διαμαντόπουλου και σουτ του Μπαρσελό μέσα από την περιοχή. Μάλιστα ο επιθετικός του Μιλτιάδη στο β' ημίχρονο είχε δύο αξιόλογες ευκαιρίες για να δώσει στην ομάδα του τη νίκη, όμως δεν κατόρθωσε να σκοράρει.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Μερκούρης, Παπαδόπουλος, Γεωργακόπουλος, Θανόπουλος, Μακρυνιώτης, Γεωργόπουλος, Μουστάκας, Θεοδωρόπουλος (65' Ζάγουρας), Κανελλόπουλος (65' Λάγιος), Φωτιάδης, Πουλάκος.

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Τσώλης, Δημόπουλος, Ταχίρι, Μπάλας, Λακριντής, Αναστασόπουλος, Διαμαντόπουλος, Γαλάνης, Γεωργιόπουλος, Μπουλογεώργος (90' Παντελής), Μπαρσελό.