Σάββατο, 09 Απρίλιος 2016 12:06

"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Τελευταίο... χαρτί με Χαλκίδα για παραμονή

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Τελευταίο... χαρτί με Χαλκίδα για παραμονή

 

Παιχνίδι… ζωής και θανάτου έχει μπροστά της η "Μαύρη Θύελλα" που αύριο Κυριακή θα υποδεχθεί στις 4 μ.μ. την Χαλκίδα στο Δημοτικό Στάδιο στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' εθνικής. 

 

Η Καλαμάτα δεν έχει πλέον το παραμικρό περιθώριο για απώλεια καθώς μόνο με νίκη θα διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για παραμονή. 

Η Καλαμάτα είναι στο -5 από την Χαλκίδα και στο -4 από την Ερμιονίδα. Πρέπει να περάσει μια από τις δύο ομάδες για να μείνει στην Γ' εθνική ενώ απομένουν μόνο 4 αγωνιστικές για το φινάλε. Ενδεχόμενη ισοπαλία ή ήττα την Κυριακή θα είναι λοιπόν καταδικαστική για την Καλαμάτα.

Στο «μελανόλευκο» στρατόπεδο γνωρίζουν την κρισιμότητα του αγώνα, ο Καλογιαννίδης έδωσε το σύνθημα κάνοντας λόγο για νίκη πάση θυσία και άπαντες είναι έτοιμοι να τα δώσουν όλα για το τρίποντο που θα κρατήσιε ζωντανή την ομάδα. 

Αγωνιστικά, δεν είναι απόλυτα σίγουρη η συμμετοχή του Ραχίμ (λόγω τραυματισμού) όμως το πιθανότερο είναι ότι θα μπορέσει να παίξει, ενώ οι υπόλοιποι παίκτες θα είναι σίγουρα στην διάθεση του Κώστα Καλογιαννίδη. 

Θυμίζουμε και το πρόγραμμα των τριών ομάδων στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές.

Η Χαλκίδα (33 βαθμοί) θα παίξει διαδοχικά με Καλαμάτα εκτός, Λουτράκι εκτός, Παναργειακό εντός, Ερμιονίδα εκτός. 

Η Ερμιονίδα (32 βαθμοί) θα παίξει διαδοχικά με Κανάρη εκτός, Παναρκαδικό εντός, Λεβάντε εκτός, Χαλκίδα εντός. 

Η Καλαμάτα (28 βαθμοί) θα παίξει διαδοχικά με Χαλκίδα εντός, Σπάρτη εκτός, Βάρδα εντός, Βύζαντα Μεγάρων εκτός. 

 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

Σάββατο 

Δόξα Ν. Μανωλάδας - Σπάρτη

Κορδολαίμης, Τζαφολιάς, Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)

Παναρκαδικός - Παναργειακός

Μιαρής (Δωδεκανήσου) Κορτέσης, Λυμπερόπουλος (Αθηνών)

Παρατηρητής στην Τρίπολη θα είναι ο Μεσσήνιος Χρήστος Κότσαρης.

Κυριακή 

Ηρακλής Ψαχνών - Αιολικός 0-3 α.α.

Βύζας Μεγάρων - Βάρδα

Γαλάνης, Γουρνιάς, Κάλλης (Αν. Αττικής)

Κανάρης Νενήτων - Ερμιονίδα

Λέκκας, Καρμίρης, Καντάς (Λέσβου)

Καλαμάτα - Χαλκίδα

Σφακιανάκης (Αθηνών), Παλαμίδας (Λακωνίας), Βεργέτης (Αρκαδίας)

ΑΟ Λεβάντε - Λουτράκι

Μαρκαντωνάτος, Καραλής, Ασημακόπουλος (Ηλείας)

• Όλα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 4 μ.μ. εκτός από το Λεβάντε - Λουτράκι που θα ξεκινήσει στις 3 μ.μ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Σπάρτη 33-15    49

2. Παναργειακός    36-22    43

3. Παναρκαδικός    33-14    42

4. Αιολικός    38-21    38

5. Λουτράκι    27-19    35

-. Βάρδα    29-21    35

7. Δόξα Ν. Μανωλάδας    27-24    34

8. Χαλκίδα    24-13    33

9. Ερμιονίδα    28-22    32

10. Καλαμάτα    24-19    28

11. Βύζας Μεγάρων    19-41    24

2. Λεβάντε    15-47    14

13. Κανάρης Νενήτων    13-36    13

14. Ηρακλής Ψαχνών    7-26    10

• Ο πρωταθλητής ανεβαίνει στη Β' εθνική, ενώ υποβιβάζονται οι 5 τελευταίες ομάδες.

• Ο Ηρακλής Ψαχνών αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ