Τετάρτη, 20 Απρίλιος 2016 14:58

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Βγήκαν οι πρωταθλητές των τεσσάρων ομίλων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Με την 9η, προτελευταία, αγωνιστική στους πέντε ομίλους συνεχίστηκε το προπαιδικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που διοργανώνει η ΕΠΣΜ. 

 

Στον 1ο όμιλο ο Αίαντας είχε εξασφαλίσει τηγν πρώτη θέση από την προηγούμενη αγωνιστική. Πέτυχε μια ακόμη νίκη και έχει το απόλυτο των βαθμών σε 9 παιχνίδια.

Στον 2ο όμιλο η Δόξα εξασφάλισε την πρώτη θέση του ομίλου ενώ στον 3ο όμιλο πρωταθλητής είναι ο  Θησέας. Στον 4ο όμιλο ο Δαναός εξασφάλιασε την πρώτη θέση και τον τίτλο. 

Στον 5ο όμιλο προηγείται ο Τέλλος Αγρας αλλά υπάρχουν πολά ματς σε εκκρεμότητα και δεν έχει κριθεί ο τίτλος. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής: 

1ος όμιλος

Πράσινα Πουλιά - Ομόνοια 4-0

Αίας - Ολυμπιακός 6-2

ΑΕ Μάνης - Πανθουριακός 4-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αίας 50-16 27

2. Πράσινα Π. 31-12 18

-. Ομόνοια 32-25 18

4. Ολυμπιακός 34-21 9

-. Μάνη 27-39 9

6. Πανθουριακός 11-72 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πράσινα Πουλιά - Ολυμπιακός

Γήπεδο «Π. Μπχράμης», 10 π.μ.

Ομόνοια - Πανθουριακός

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας., 11 π.μ.

ΑΕ Μάνης - Αίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 1 μ.μ.

2ος όμιλος

Καλαμάτα - Αναγέννηση 6-3

Δόξα - Κεραυνός 3-0 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Δόξα 30-6 21

2. Ηρακλής 20-9 15

3. Καλαμάτα 20-18 12

-. Αναγέννηση 15-28 6

5. Κεραυνός 0-24 0 

• Έναν αγώνα λιγότερο έχει η Αναγέννηση Παραλίας, από δύο Δόξα, Ηρακλής, τρία η Καλαμάτα και πέντε ο Κεραυνός. 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναγέννηση - Δόξα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.

Ηρακλής - Καλαμάτα

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 2 μ.μ.

3ος όμιλος

Αρφαρά - Μεσσηνιακός 4-4

Νέος Άρις - Θησέας 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Θησέας 31-10 21

2. Δώριο 34-5 12

3. Αρφαρά 14-29 4

-. Μεσσηνιακός 11-35 4

5. Νέος Άρις 7-18 -2

• Δύο αγώνες λιγότερους έχουν Δώριο, Νέος Άρις και από ένα Μεσσηνιακός, Αστέρας Αρφαρών .

• Με -5 βαθμούς έχει τιμωρηθεί ο Νέος Άρις

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δώριο - Αρφαρά

Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.

Μεσσηνιακός - Νέος Αρις

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 12 μ.

4ος όμιλος

Δαναός - Πατίστα 6-1

Πάμισος - Άμφεια 9-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Δαναός 36-11 21

2. Πατίστα 35-20 12

3. Πάμισος 30-25 9

4. Πεταλίδι 15-20 3

5. Άμφεια 15-55 0

• Έναν αγώνα λιγότερο έχει ο Πατίστα και δύο ο Απόλλων Πεταλιδίου.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αμφεια - Δαναός

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Πεταλίδι - Πάμισος

Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.

5ος όμιλος

Μιλτιάδης - Εράνη 0-4

Μεθώνη - Τέλλος Άγρας 0-4

Χανδριναϊκός - Πύλος  1-7

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Τέλλος Άγρας 23-15 18

2. Εράνη 24-11 15

3. Πύλος 2711 13

4.  Μιλτιάδης 15-28 12

5. Χανδριναϊκός 18-28 4

6. Μεθώνη 10-24 3

• Ένα ματς λιγότερο έχουν Τέλλος Άγρας, Χανδριναϊκός, δύο η Εράνη και 3 ματς λιγότερα Τσικλητήρας και Μεθώνη.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μεθώνη - Μιλτιάδης

Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.

Εράνη - Τσικλητήρας

Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.

Χανδριναϊκός - Τέλλος Αγρας

 

Γήπεδο Σουληναρίου, 1 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ