Κυριακή, 30 Οκτώβριος 2016 14:38

Ο Τσικλητήρας έχασε 1-0 από την Παναχαϊκή στην Πύλο, νίκησε η "Μαύρη Θύελλα", τα αποτελέσματα στην Α' τοπική

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Πύλος - Παναχαική 0-1. Το πάλεψε η Πύλος παίζοντας με 10 παίκτες απο το 49' σε ένα κακό ματς που κρίθηκε στο γκολ του Σιαλμά στο 10'.

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Φαραί - Καλαμάτα 1-2 τελικό

Κυπαρισσία - Αρφαρά 2-0 τελικό

Διαβολίτσι - Πάμισος 1-1 τελικό

Ανδρούσα - Εράνη 1-2

Τέλλος Αγρας - Ολυμπιακός 1-0 με γκολ του Τζωρτζίνη στο 94. τελικό 1-0.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

4.45 μ.μ. ΓΚΟΛ ισοφαρίζει ο Πάμισος με Δημητρακόπουλο στο 80'. Διαβολίτσι - Πάμισος 1-1

4.40 μ.μ. ΓΚΟΛ Κυπαρισσία - Αρφαρά 2-0 και πάλι με τον Μανδραπήλια. Παραμένει το Πύλος - Παναχαϊκή 0-1.

4.20 μ.μ. ΓΚΟΛ Δύο γκολ σε πέντε λεπτά για την Εράνη! Ανδρούσα - Εράνη 0-2. Ο Μητρόπουλος στο 50' και ο Χρονόπουλος στο 55' τα γκολ.  Στη Γ' εθνική παραμένει το Πύλος - Παναχαική 0-1.

4.20 μ.μ. ΓΚΟΛ Διαβολίτσι - Πάμισος 1-0 με τον Ζάκκα.

4.17 μ.μ. ΓΚΟΛ Φαραί - Καλαμάτα 1-2 στο 55' με πέναλτι του Τσουλάκου. Το πέναλτι καταλογίστηκε σε χέρι του Καπακλή.

4.11 ΓΚΟΛ  Κυπαρισσία - Αρφαρά 1-0 με γκολ του Μανδραπήλια.

4.10 μ.μ. Κόκκινη ο Κωστής του Τσικλητήρα Πύλου. Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Κωστής και συνεχίζει με 10 παίκτες ο Τσικλητήρας, Στο 51' Πύλος - Παναχαική 0-1.

3.48 μ.μ. Ημίχρονο Πύλος - Παναχαική 0-1 και Φαραί - Καλαμάτα 1-1. Στο 0-0 Διαβολίτσι - Πάμισος, Τέλλος Αγρας - Ολυμπιακός και Ανδρούσα - Αρφαρά.

3.42.μ.μ. Στο 1-1 το Φαράι - Καλαμάτα, και στο 0-0 τα άλλα ματς της Α' τοπικής, παραμένει το Πύλος - Παναχαική 0-1 ενώ τα ματς πλησιάζουν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

3.28 μ.μ. ΓΚΟΛ Ισοφαρίζει η Καλαμάτα με τον Τσουλάκο, μετά από πάσα του Καλαντζή. Φαραί - Καλαμάτα 1-1 στο 24'.

3.15 μ.μ. ΓΚΟΛ Πύλος - Παναχαική 0-1. Ο Σιαλμάς από πάσα του Γκίνο πετυχαίνει το 0-1 στην Πύλο. Πριν την έναρξη του αγώνα ο δήμαρχος Πύλου Νέστορος Δημήτρης Καφαντάρης βράβευσε τους Κώστα Κατσουράνη κια Κώστα Χαλκιά.

3.15 μ.μ. ΓΚΟΛ Φαραί - Καλαμάτα 1-0. Ο Σεριάτος μπήκε στην περιοχή από αριστερά απέφυγε τον Λιόλιο και με πλασέ πέτυχε το 1-0

Ο Τσικλητήρας Πύλου θα υποδεχθεί στις 3 μ.μ. την Παναχαίκή για την 7η αγωνιστική της Γ' εθνικής. Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και πριν 15 μέρες στην Πύλο όταν για το Κύπελλο Γ' εθνικής η Παναχαίκή είχε πάρει την πρόκριση στην διαδικασία των πέναλτι.

Στην Α' τοπική σήμερα ολοκληρώνεται η 6η αγωνιστική με πέντε ματς. Η δεύτερη Καλαμάτα θα φιλοξενηθεί από τον ΑΟ Φαραί στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία και θέλει μόνο νίκη για να μην απομακρυνθεί από την κορυφή όπου βρίσκεται ο Μιλτιάδης που χθες νίκησε τον Απόλλωνα και μετρά 6 στα 6 στο πρωτάθλημα. Στα άλλα ματς, ο Πάμισος παίζει στο Διαβολίτσι ενώ η Κυπαρισσία υποδέχεται τα Αρφαρά.