Τρίτη, 01 Νοέμβριος 2016 16:43

Μοιράστηκαν βαθμούς (2-2) και εντυπώσεις Ενωση Γαργαλιάνων και Μάνη

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν η Ενωση Γαργαλιάνων και η Μάνη μένοντας στο χορταστικό 2-2 το Σάββατο στο γήπεδο των Γαργαλιάνων.

Μετά από αυτή την ισοπαλία η φιλόδοξη ομάδα του Π. Πολίμου συνεχίζει στην 2η θέση, ενώ οι Γαργαλιανιώτες παραμένουν στη μέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Β' τοπικής.

Το παιχνίδι που παρακολούθησαν 200 περίπου θεατές, είχε συναρπαστική εξέλιξη και επεισοδιακό φινάλε.

Στο 10' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ν. Ντουγέρογλου από κόρνερ του Μπολούν.

Στο 23' ο Θεοδωρόπουλος έκλεψε την μπάλα από τον Μπαχούμα και με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

Επτά λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 1-2, ύστερα από φάουλ του Φλέσσα.

Στο 41' η Μάνη έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Α. Καμπανάρου με 2η κίτρινη για σκληρό φάουλ.

Στο 56' ο Μπολούν τροφοδότησε τον Μάγκο και εκείνος με ωραίο σουτ έκανε το 2-2.

Ο Μάγκος μάλιστα ήταν άτυχος στο 60' όταν είδε το συρτό σουτ που επιχείρησε να σταματά στο δεξί δοκάρι.

Στο 95' άναψαν τα πνεύματα ύστερα από ένα σκληρό μαρκάρισμα, οι παίκτες των δύο ομάδων πιάστηκαν στα χέρια και είχαμε διακοπή για 3-4 λεπτά.

Ως αποτέλεσμα της σύρραξης ήταν να αποβληθεί με απευθείας κόκκινη ο αρχηγός της Μάνης Σαραντέας και έτσι οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 9 παίκτες.

Διαιτητής ήταν ο Κουτσαναστάσης και βοηθοί οι Αντωνόπουλος και Καύκας.

ΑΕ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ: Θ. Ντουγέρογλου, Ν. Ντουγέρογλου, Πανταζής, Μπαχούμας, Τζωρτζίνης, Πετρόπουλος (62' Μπακάκης), Βασιλόπουλος (83' Κοροβήλας), Μάγκος, Τηλεμάχου, Μπολούν (97' Κομινάκης), Δημητρόπουλος.

ΜΑΝΗ: Πολυμενέας, Β. Καμπανάρος, Πουλάκος, Α. Καμπανάρος, Φουρναράκος, Φλέσσας (65' Αράπι), Φετάχου (27' λ. τρ. Μανωλέας), Κούμε, Θεοδωρόπουλος (71' Ξεροβάσιλας), Σαραντέας, Καρούμπας.