Τετάρτη, 14 Δεκέμβριος 2016 14:39

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Η Καλαμάτα εντός με Εθνικό - Ξεχωρίζει και το Κυπαρισσία - Μιλτιάδης

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Εντός έδρας αγωνίζεται η πρωτοπόρος της Α' τοπικής Καλαμάτα την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου, η οποία θα υποδεχτεί στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας τον Εθνικό Μελιγαλά σε παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής.

Το παιχνίδι που ξεχωρίζει από τη 13η αγωνιστική είναι το τριφυλιακό ντέρμπι, που θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Κυπαρισσίας, ανάμεσα στον τοπικό Α.Ο.Κ. και τον Μιλτιάδη. 

Στη Α1 τοπική, για την 12η αγωνιστική, η Σπερχογεία θα αντιμετωπίσει στην έδρα της το Ασπρόχωμα. Την ίδια ημέρα η δεύτερη Ομόνοια θα υποδεχτεί το Μεσσηνιακό.

Στη Β' τοπική, οι πρωτοπόροι των ομίλων Διαγόρας Κοπανακίου και Μεθώνη θα αντιμετωπίσουν το Σάββατο 17 του μήνααντίστοιχα, τη Δόξα Καλαμάτας και την Α.Ε. Λογγάς.

Στη Γ' κατηγορία, ο πρωτοπόρος Δαναός θα αγωνιστεί νωρίς το πρωί εκτός έδρας με τον Α.Ο. Λαίικων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 17 και 18 Δεκεμβρίου έχει ως εξής: 

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

13η αγωνιστική

 

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

 

Πανθουριακός - Εράνη

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

 

Καλαμάτα  - Εθνικός Μελιγαλά

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3 μ.μ.

Ανδρούσα - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Τέλλος Αγρας - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Κυπαρισσία - Μιλτιάδης

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Α.Ε. Αβίας - Πάμισος

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Διαβολίτσι - Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

Αστέρας Μικρομάνης - Αίαντας

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Νέος Άρις

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Ανάληψης - Παπαφλέσσας Χώρας

Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Δώριο

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

 

Σπερχογεία - Ασπρόχωμα

Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Ομόνοια - Μεσσηνιακός

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

 

Δόξα - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Ηρακλής Κυπ. - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

ΑΕ Γαργαλιάνων - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Κεραυνός

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

 

Παπαφλέσσας Αμφειας - Πανευαϊκός

Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 11 π.μ.

ΑΕΚ Καλαμάτας - ΑΕ Μάνης

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 17 Δεκεμβερίου

 

Μεθώνη - Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Πράσινα Πουλιά - ΑΣ Φυτειάς

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

 

Ακαδημία Πάμισος - Πατίστα

Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Βλαχόπουλο - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

ΑΟ Φυτειάς - Καλλιθέα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Πανιώνιος - Στενωσιά

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

 

Θύελλα Παραλίας - Βέργα

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Θησέας - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς" 3 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

 

Α.Ο. Λαίικων - Δαναός

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 9.30 π.μ.

Ικαρος - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9.30 π.μ.

 

Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου

 

Νέδουσα - Παναθηναϊκός

 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5.30 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ