Τετάρτη, 14 Δεκέμβριος 2016 16:21

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Στον τελικό η Αναγέννηση Παραλίας, 1-1 με τον Πανθουριακό

Την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου Μεσσηνίας πανηγυρίζει εδώ και λίγα λεπτά η Αναγέννηση Παραλίας...

Η "Μπάρτσα" πήρε την ισοπαλία 1-1 στο γήπεδο του Ασπροχώματος από τον Πανθουριακό και σε συνδυασμό με τη νίκη της με 2-1 στον πρώτο αγώνα εξασφάλισε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό. Ο Πανθυριακός προηγήθηκε στο 57' με τον Χελά και το 1-0 ήταν σκορ πρόκρισης για την ομάδα του Γιώργου Αργυρόπουλου, όμως η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση... Στο αμέσως επόμενο λεπτό (58') ο Κορομηλάς με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1-1, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το φινάλε παρά την ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων. Στο 88' ο Πανθουριακός στάθηκε άτυχος μιας και είχε δύο δοκάρια στην ίδια φάση με τους Κλουβάτο και Πανταζή. Στον τελικό η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα θα αντιμετωπίσει το νικητή από το ζευγάρι Καλαμάτα - Ανδρούσα (1-1 το πρώτο ματς), με την αναμέτρηση αυτή να έχει προγραμματιστεί για τις 11 Γενάρη.

Αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτογραφίες από τον σπουδαίο ημιτελικό στο φύλλο της Πέμπτης στην "Ελευθερία"