Δευτέρα, 19 Δεκέμβριος 2016 14:52

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ 2-0: "Καθάρισε" στο τελευταίο 5λεπτο του α' ημιχρόνου

Επιστροφή στις νίκες για τον Τέλλο Αγρα που επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Αρφαρών και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι "ερυθρόλευκοι" καθάρισαν το ματς στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τους Ερέκι και Τζωρτζίνη.

Από την άλλη στον πάγκο του Αστέρα έκανε ντεμπούτο ο Τζίμης Αναστασόπουλος, όμως οι "κυανόλευκοι" γνώρισαν μία ακόμη ήττα και παραμένουν ουραγοί στη βαθμολογία.

Η ομάδα του Σπύρου Τσίκινη πήρε από την αρχή τα ηνία του αγώνα και έχασε ευκαιρίες με τους Διακουμή και Μπουντά, ενώ στο 23' ο Ερέκι είχε σουτ στο δοκάρι.

Τελικά η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 40' με πλασέ του Ερέκι (1-0).

Στο 44' ο Αγρας πέτυχε και δεύτερο γκολ με κοντινό σουτ του προωθημένου Τζωρτζίνη και το 2-0 δύσκολα θα μπορούσε να ανατραπεί από την ομάδα των Αρφαρών.

Στο β' μέρος οι "ερυθρόλευκοι" έλεγξαν τον ρυθμό, δεν κινδύνευσαν και μάλιστα είχαν ευκαιρίες και για τρίτο τέρμα.

Διαιτητής ήταν ο Γκούμας και βοηθοί οι Βρυώνης και Τσοπανάκης.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Λαμπίρης, Τζωρτζίνης, Πότσης, Γεωργόπουλος, Μπουντάς, Πανάγου (70' Γεωργακόπουλος), Μπούμπα, Διακουμής, Ερέκι (88' Γκότσης), Λ.Χ. Ανδρώνης (80' Κοντογόνης), Κουπούζος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Μαντζάκος, Πετρ. Χαραλαμπόπουλος, Κωνσταντόπουλος (85' Βανικιώτης), Παν. Χαραλαμπόπουλος, Μπουρής, Ν. Βοσνάκης, Καραπετιάν, Χρονόπουλος, Κλ. Βοσνάκης, Σωτηρόπουλος, Π. Καπόγλης.