Δευτέρα, 23 Ιανουάριος 2017 13:10

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 1-0: Κακή εμφάνιση και ήττα για τους Αρκάδες

Ασχημη εμφάνιση πραγματοποίησε χθες στο Αργος η Δόξα Μεγαλόπολης και γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Παναργειακό.

Η ομάδα της Μεγαλόπολης παρουσίασε το κακό αγωνιστικό της πρόσωπο στη χθεσινή αναμέτρηση και δεν δικαιούνταν να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Ετσι οι γηπεδούχοι την τιμώρησαν παίρνοντας τη νίκη με ένα γκολ που σημείωσαν λίγα λεπτά μετά την έναρξη του β' ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 49' ο Καλογέρης με συρτό σουτ από τη γραμμή σχεδόν της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας έτσι το 1-0.

Διαιτητής ήταν ο Γαβρίλης, Λιαμπότης, και Δέτση από ΕΠΣ Αθήνας.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Σαχσανίδης, Βιδάλης, Στασινόπουλος, Βαρότσης, Φίλης, Ζαχαράκης, Καρέλης, Κουρούμα, Ανδριόπουλος (89' Λυκομήτρος), Καλογέρης, Φασουλής.

ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ: Χρήστου, Λεβέντης, Παναγιωτόπουλος, Νάνος, Καλεμάκης, Αντώνακας, Κ. Ασημακόπουλος (60' Αθ. Ασημακόπουλος), Κατσαρός (86' Γ. Κούβαλης), Γκ. Πέπα (59' δρόσος), Ν. Λυμπερόπουλος, Δ. Λυμπερόπουλος.