Δευτέρα, 13 Μάρτιος 2017 19:54

ΔΩΡΙΟ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ 3-1: Δεύτερη σερί νίκη με Βεσέλη

Τη νίκη με σκορ 3-1 πήρε το Δώριο απέναντι στον Αστέρα Μικρομάνης και τον προσπέρασε στη βαθμολογία.

Στο 2' οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Σταθόπουλου.

Το σκορ άνοιξε στο 25' ο Κατσίβας με πλασέ ύστερα από σέντρα του Γκιάτα.

Λίγο πριν το ημίχρονο, στο 44' ο Αστέρας ισοφάρισε με πλασέ του Αλεξόπουλου (1-1).

Στο β' ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 59' ο Βεσέλης με σουτ μέσα από την περιοχή έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στο 93' ο ίδιος παίκτης πέρασε και τον Μητσέα και σε κενή εστία έκανε το τελικό  3-1.

Το ματς σφύριξε ο Γκούμας, με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Νιάρχο.

ΔΩΡΙΟ: Δήμας, Γεωργιόπουλος, Πετριτάι, Μεμά, Κομάν, Ζέππος, Μπόρα, Γκιάτα, Βεσέλης, Κατσίβας, Παπαδόπουλος (65' Κυριακόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ: Μητσέας, Α. Καρδάσης, Αθανασόπουλος (85' Σκοπέτος), Μωραγιάννης, Σουλιμάς, Κουρούπης (89' Δούσης), Κωνσταντακόπουλος (62' Κοτσιλιέρης), Χασάπης, Π. Καρδάσης, Αλεξόπουλος, Σταθόπουλος.