Παρασκευή, 09 Ιούνιος 2017 14:51

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ: Στην κορυφή ο Απόλλωνας, 3-1 τον Πανιώνιο

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας νίκησε με 3-1 τον Πανιώνιο στο «Γ. Λουκαρέας» και βρίσκεται μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας των πλέι οφ, για τις θέσεις 1-6.

Μετά από ένα φτωχό πρώτο ημίχρονο που έληξε χωρίς τέρματα, στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα.

Στο 38' (οι αγώνες γίνονται σε δύο ημίχρονο των 35 λεπτών) ο Λεβεντόπουλος πέτυχες το 0-1 για τον Απόλλωνα για να ισοφαρίσει στο 58' ο Βρυώνης.

Στο 61' ο Θειακός, που μόλις είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή, έκανε τη σέντρα και ο Μπάλας πέτυχε το 1-2. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε λίγα λεπτά αργότερα ο Θειακός.

Διαιτητής ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης με βοηθούς διαιτητές, τον Τσακόπουλο και την Ε. Τσαούση.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Πετρομανιάτης, Παπανικολάου, Σιαφάκας, Γεωργακόπουλος, Σόφτης, Μούργος, Χιώτης, Βρυώνης, Ζουζούνης, Πολίμος, Αντωνόπουλος. Στον πάγκο ήταν ο Κουμουνδούρος.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Λιανός, Λαμπρόπουλος, Λάζαρης, Μπάλλας, Ντάκουρης, Ζέππος, Γρηγορόπουλος, Λεβεντόπουλος, Βασιλόπουλος, Οικονόμου, Αθανασόπουλος. Στον πάγκο ήταν οι Θειακός, Μπαρμπίτσας, Κουτίβας, Ξυδιάς, Βαλτασάρος.