Τρίτη, 03 Δεκέμβριος 2013 19:15

Σάββατο στα Φιλιατρά το Εράνη - Κυπαρισσία, το πρόγραμμα των αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το ερχόμενο Σάββατο 7 Δεκεμβρίου διεξάγεται το τριφυλιακό ντέρμπι ανάμεσα στην Εράνη και την Κυπαρισσία για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' τοπικής.
Την ίδια ημέρα ο Εθνικός Μελιγαλά θα υποδεχτεί τον Α.Ο. Φαραί, ενώ την Κυριακή 8 του μηνός ο Πάμισος θα μεταβεί στη Σπερχογεία για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα.


Στη Β' τοπική για την 10η αγωνιστική ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Πανθουριακός - Ηρακλής Καλαμάτας, Μάνεση - Ασπρόχωμα, Παπαφλέσσας Χώρας - Ακρίτας Κορώνης και Χανδριναϊκός - Αίας.
Στη Γ' κατηγορία για την 7ης αγωνιστική το ενδιαφέρον στρέφεται στο ντέρμπι κορυφής του 2ου ομίλου ανάμεσα στη Θύελλα Χαρακοπιού και την Α.Ε. Αιθαίας, που μοιράζονται την 1η θέση της βαθμολογίας.
Στο παιδικό πρωτάθλημα, αυτό το Σάββατο θα πραγματοποιηθούν τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής και στους 4 ομίλους.
Αναλυτικά, το πρόγραμμα των αγώνων των Σαββατοκύριακου σε Α', Β', Γ' τοπική και στο παιδικό πρωτάθλημα έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 7/12

Εράνη - Κυπαρισσία
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Ανδρούσα
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Ομόνοια - Α.Ο. Διαβολιτσίου
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Κυριακή 8/12

Σπεργογεία - Πάμισος
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Μεθώνη
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Δώριο - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Απόλλων Καλ. - Ολυμπιακός Καλ.
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 6 μ.μ.

Β' τοπική

1ος όμιλος

Σάββατο 7/12

Πανθουριακός - Ηρακλής Καλ.
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Μάνεση - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Μάνεσι, 3 μ.μ.

Κυριακή 8/12

Ηρακλής Κυπ. - Νέος Αρις
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Παπαφλέσσας Αμφειας - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Αμφειας, 11 π.μ.
Κεραυνός - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Δόξα - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 7/12

Χώρα - Κορώνη
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Μιλτιάδης - Α.Ο. Πατίστα
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.
Απόλλων Πεταλιδίου - Λογγά
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Βέργα - Πανιώνιος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κυριακή 8/12

Χανδριναϊκός - Αίας
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Καλλιθέα - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 7/12

Διόδια - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Κυριακή 8/12

Καλό Νερό - ΑΕ Γαργαλιάνων
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Ατρόμητος Πλατύ - Πανευαϊκός
Γήπεδο Πλατύ, 11 π.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 7/12

Χαρακοπιό - Α.Ε. Αιθαίας
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Κυριακή 8/12

Αμφιθέα - Στενωσιά
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.
Νέδουσα Αλαγονίας - Χατζή
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Νέστωρ Πύλου - Αβραμιού
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

3ος όμιλος

Σάββατο 7/12

Ατρόμητος Καλ. - Θύελλα Παρ.
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Πράσινα Πουλιά - Θησέας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Κυριακή 8/12

ΑΕΚ Καλαμάτας - Α.Σ. Δαναός
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Αναγέννηση - Α.Ε. Μάνης
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Α.Ο. Διαβολιτσίου - Κυπαρισσία
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 11 π.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Δώριο
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Αίας - Εράνη
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

2ος όμιλος

Δαναός - Απόλλων Καλ.
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.
Ομόνοια - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Δόξα - Α.Ε. Μάνης
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

3ος όμιλος

Α.Ε. Αιθαίας - Ηρακλής Καλ.
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Μεσσηνιακός - Ανδρούσα
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 11 π.μ.
Α.Ο. Φαραί - Ολυμπιακός Καλ.
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

4ος όμιλος

Αμφεια - Πύλος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Ασπρόχωμα - Απόλλων Π.
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Α.Ο. Πατίστα - Πάμισος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ