Τρίτη, 22 Απρίλιος 2014 20:38

Γκολ και θέαμα στην πρεμιέρα του τουρνουά τζούνιορ - τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις των ομάδων

Γράφτηκε από τον

Δεκάδες μικροί ποδοσφαιριστές πλημμύρισαν σήμερα το Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία, όπου ξεκίνησε το τουρνουά τζούνιορ που διοργανώνει η ΕΠΣ Μεσσηνίας. Οι πιτσιρικάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα και πολλά γκολ στους γονείς και φίλους που παρακολούθησαν τους αγώνες που ξεκίνησαν το μεσημέρι και ολοκληρώθηκαν το βράδυ.

Στο Τουρνουά Τζούνιορ μετέχουν 20 ομάδες ενώ συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που έχουν γεννηθεί τα έτη 2003 και 2004. Αναλυτικά η ταυτότητα των χθεσινών αγώνων έχει ως εξής:

1η αγωνιστική

Θησέας Καλ. Αίας  1-6
Διαιτητής ήταν ο Ρέκκας.
ΘΗΣΕΑΣ: Κορδελάκος, Καρύδης, Καλογερόπουλος, Καπόνης, Κοντούλης, Καπετανάκης, Μπιζίμης, Βόβολης, Μαλαπάνης.
ΑΙΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Σάμιος, Παπαγιανόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Μιμικός, Μανεσιώτης, Παπαθεοδωρίδης, Κώστας, Νικολαόπουλος, Καλογερόπουλος.

Μάνη - Ομόνοια 0-3 α.α.
Δεν προσήλθε η Μάνη στον αγώνα που επρόκειτο να διαιτητεύσει ο Τσουλάκος.
ΟΜΟΝΟΙΑ: Θ. Γεωργόπουλος, Στυλιανόπουλος, Δ. Γεωργόπουλος, Χόχα, Σπυρόπουλος, Μπάμπης, Δημόπουλος, Δημητρίου, Αναστασόπουλος.

Απόλλωνας - Ηρακλής Καλ. 0-4
Διαιτητής ήταν η Τσαούση
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Τζορμπατζόγλου, Ανδριανόπουλος, Γκούζος, Γαλανόπουλος, Τάγαρης, Θειακός, Μπατσικούρας, Χριστόφορος, Αγγελόπουλος.
ΗΡΑΚΛΗΣ: Παναγόπουλος, Διαμαντόπουλος, Πουλόπουλος, Καψαμπήλες, Πατικόπουλος, Σιγαλός, Αλάμαρας, Καμαρινόπουλος, Νικολόπουλος.

Σπερχόγεια - Ολυμπιακός Καλ. 1-2
Διαιτητής ήταν ο Μπασιλάρης
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Δ. Γιακουμής, Λαλάκος, Κουμπανάκης, Κουλουράς, Καραχάλιος, Παναγιωτόπουλος, Σαούτης, Σπηλιώτης, Τζεφερεμιναίος.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Φράγκος, Σοφρωνάς, Μουντάνος, Γιαννόπουλος, Γούρνας, Δρούγας, Κωνσταντακόπουλος, Μπούνας, Γεωργουλάκος.

Αστέρας Αρφαρών - Πάμισος 2-3
Διαιτητής ήταν ο Τσουλάκος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Ψωμαράς, Ν. Μωραγιάννης, Βανικιώτης, Παπαδοηλιόπουλος, Γ. Κατσαμπάνης, Σ. Κατσαμπάνης, Σκούρας, Π. Μωραγιάννης.
ΠΑΜΙΣΟΣ: Ξαπλαντέρης, Βιγλαντζής, Παπαγεωργακόπουλος, Φράγκος, Σταθόπουλος, Ρούτσης, Χαρλέπας, Δημητρακόπουλος, Δρούγας.

Δαναός - Τέλλος Άγρας 5-3
ΔΑΝΑΟΣ: Παντελόπουλος, Βρεττής, Μανιάης, Κουφός, Ψυχογιάννης, Χρόνης, Κολιτσιδάκης, Βρυώνης, Ξαρχάκος.
ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Πουλής, Μασούρας, Π. Δημητρόπουλος, Α. Δημητρόπουλος, Τσέκερης, Διακουμόπουλος, Βελισσάρης, Αθανασόπουλος, Ν. Βελισσάρης, Γεωργακόπουλος. 

Πατίστα - Χώρα 2-1
Διαιτητής ήταν η Τσαούση
ΠΑΤΙΣΤΑ: Χάικος, Αντωνόπουλος, Σαρδέλης, Κακαλέτρης, Κοσμόπουλος, Ανδριανόπουλος, Μαρκόπουλος, Μέγγος, Χασανάκος.
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ: Λίτσας, Φράγκος, Πανταζόπουλος, Μαγγανάς, Καλύβας, Δημόπουλος, Αναστασόπουλος, Μαθιόπουλος, Ηλιόπουλος.

Λογγά - Αναγέννηση 7-2
ΛΟΓΓΑ: Ντουνιάς, Κουφόγιωργας, Λιόππας, Πετρόπουλος, Χαλβατσιώτης, Καμβίσης, Γελάδας, Παπασταύρου, Ρισβάνης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Λύγουρης, Γεωργόπουλος, Χρυσομάλλης, Κατσιμαγκλής, Βάμβακας, Τζαβάρας, Χαραλαμπόπουλος, Μπίτζας, Ρούσσης.

Αίας (1) - Δόξα 7-8
Διαιτητής ήταν ο Μπασιλάρης
ΑΙΑΣ (1): Κωστέας, Τσούκλερης, Αλεξέας, Κάτσιος, Κουρεντζής, Μούζος, Παπαθοεδωρίδης, Κοντογόνης, Πλούμης.
ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Κάτσος, Χαλίλι, Ξηρογιάννης, Σερπάνος, Λυμπερόπουλος, Τ. Μάλαμας, Σαμπατάκος, Αβράμης, Θ. Μάλαμας.

Καλαμάτα - Πράσινα Πουλιά 0-3
Διαιτητής ήταν ο Μπασιλάρης
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Λαλέας, Κακαρούμπας, Δικαιουλάκος, Μουζάκης, Ψωρομύτης, Σικαλιάς, Χ. Θεοδωρόπουλος, Τσιγαρίδης, Χ. Στασινόπουλος, Καψαμπέλης, Σταυρόπουλος, Χαρ. Γιαννέλης, Σκουρτσίδης, Φουντέας, Κ. Αλεξανδρόπουλος, Ι. Αλεξανδρόπουλος, Γεωργιόπουλος, Αθανασόπουλος, Ν. Στασινόπουλος. Στ. Κουράκος, Αλ. Κουράκος.
ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ: Μεταξάς, Σπυρόπουλος, Μαγκλάρας, Καλύβας, Κ. Θεοδωρόπουλος, Κούκα, Καρλής, Μιχαλάκης, Πράττης, Λούτα, Βίγκος, Λαδουκάκης, Σαραντόπουλος.

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
2η αγωνιστική

Αστέρας Αρφαρών - Σπερχόγεια (4 μ.μ.)
Πάμισος - Θησέας (4 μ.μ.)
Αίας - Απόλλωνας (4 μ.μ.)
Ολυμπιακός Καλ. - Χώρα (5 μ.μ.)
Τέλλος Άγρας - Μάνη (5 μ.μ.)
Ομόνοια - Πατίστα (5 μ.μ.)
Ηρακλής Καλ. - Λογγά (6 μ.μ.)
Δαναός - Αίας (1) (6 μ.μ.)
Αναγέννηση - Πράσινα Πουλιά (6 μ.μ.)
Δόξα - Καλαμάτα (7 μ.μ.)

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ