Δευτέρα, 07 Σεπτέμβριος 2020 14:45

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ – ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ 5-0: Εύκολα στην επόμενη φάση (φωτό)

Εύκολο απόγευμα είχε χθες η Κυπαρισσία που επιβλήθηκε με το ευρύ 5-0 του Τέλλο Αγρα και πήρε την πρόκριση στη γ’ φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας, όπου θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Νέο Αρι.

Ο ΑΟΚ ήταν ανώτερος σε όλο το ματς από τον αντίπαλο του και εκτός από τα πέντε γκολ είχε κι άλλες ευκαιρίες.
Είναι χαρακτηριστικό πως πριν συμπληρωθεί μια ώρα αγώνα είχαν σημειωθεί και τα πέντε γκολ της ομάδας του Ηλία Φωτόπουλου, που στη συνέχεια κατέβασε ταχύτητα.

Δύο γκολ στο α' μέρος με Κωνσταντόπουλο, Σκοτζάι

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 12’ με τον Παναγόπουλο να βρίσκει με κάθετη πάσα τον Κωνσταντόπουλο και εκείνος με πλασέ να γράφει το 1-0.

Το δεύτερο τέρμα επιτεύχθηκε στην εκπνοή του ημιχρόνου (45’) με πλασέ του Σκοτζάι από πάσα του Αντωνόπουλου (2-0).
Στο 47’ η ομάδα του Δημήτρη Λίτσα είχε δοκάρι σε προβολή του Γεωργιόπουλου ύστερα από κόρνερ του Μπολούν.

Αλα τρία γκολ στο β' μέρος

Στο 49’ ο Σκοτζάι με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 3-0.

Μετά από τρία λεπτά ο Κωνσταντόπουλος έβγαλε τη σέντρα και ο Αντωνόπουλος με κεφαλιά έκανε τέσσερα τα τέρματα της ομάδας του.
Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο αρχηγός του ΑΟΚ Στέφανος Ανδρουτσής με σουτ στο 58’.

Διαιτητής ήταν ο Ηλ. Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Βανικιώτη και Τσίρμπα.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Σταυρόπουλος, Ανδρουτσής (65’ Κοσμόπουλος), Μπαριαμάι (46’ Μιτρόφ), Μπουτσικάκης, Καπλάνης, Σπυρόπουλος, Κατσιώλης, Αντωνόπουλος (60’ Τάνεφ), Σκοτζάι, Παναγόπουλος (70’ Διονυσόπουλος), Κωνσταντόπουλος (70’ Καραβούλιας).
ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Ζόμπολος, Γεωργακόπουλος (55’ Βελισσάρης), Αλεβίζος, Γεωργόπουλος, Αλεξανδρόπουλος (35’ Τάρλεφ), Ηλιόπουλος, Μπολούν, Καυκής (46’ Λάζαρης), Γεωργιόπουλος (55’ Ραπάι), Λακριντής, Σωτηρόπουλος (46’ Τηλεμάχου).