Κυριακή, 16 Μαϊος 2021 17:56

Δεύτερη ήττα για την Καλαμάτα, 1-0 από την Επισκοπή

Την ήττα με 1-0 από την Επισκοπή γνώρισε πριν από λίγο η Καλαμάτα, στο ματς με το οποίο άνοιξε η "αυλαία" της 12ης αγωνιστικής στο νότιο όμιλο της Football League. Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη χάρη σε γκολ του Νάνι στο 63ο λεπτό, με την Καλαμάτα να έχει δοκάρι δύο λεπτά αργότερα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του νεοεισελθόντα Νατσιόπουλου.

Η "Μαύρη Θύελλα" παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον οι διώκτες της έχουν την ευκαιρία να την πλησιάσουν αν κερδίσουν και τα εξ αναβολής ματς. Η σημερινή ήταν η δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα για τη μεσσηνιακή ομάδα, μετά από αυτή με 2-1 από την Καλλιθέα. Το ματς είχε ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και φαινόταν ότι θα κριθεί στο γκολ, όπερ και εγένετο, Η Καλαμάτα ηττήθηκε μετά από πέντε αγωνιστικές και δύο σερί νίκες με Σαντορίνη και Ασπρόπυργο. Οσο καλή όμως είναι στην έδρα της, τόσο αναιμική παρουσιάζεται εκτός, όπου έχει κερδίσει μόνο τον Ασπρόπυργο. Μάλιστα στα νησιά δεν έχει καν σκοράρει. Εμεινε στο 0-0 στη Νάξο με τη Σαντορίνη, στη Ρόδο με την ομώνυμη ομάδα και τον Ιάλυσο, ενώ και σήμερα στο Ρέθυμνο δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, με αποτέλεσμα να φύγει με άδεια χέρια.