Πέμπτη, 30 Μαρτίου 2023 14:22

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ 5-0: Καθάρισε από το ημίχρονο

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Πανθουριακό μετά την ήττα στο Μελιγαλά.

Η ομάδα της Θουρίας νίκησε χθες στο γήπεδο του Μεσσηνιακού με 5-0 τον Αστέρα Αρφαρών, που βρίσκεται στην τελευταία θέση της Α’ τοπικής.

Οι γηπεδούχοι, που ισοβαθμούν με την Α.Ε. Μάνης στην τέταρτη θέση καθάρισαν τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, όπου πέτυχαν τρία γκολ.
Ο Γιακουμής στο 28’ άνοιξε το σκορ και ο Κουρεντζής στο 30’ διπλασίασε τα τέρματα του Πανθουριακού. Ο ίδιος παίκτης στο 32’ έκανε το 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τάκη Σακελλαρόπουλου σημείωσε δύο γκολ στο τελευταίο εικοσάλεπτο. Ο Γιαννακόπουλος στο 72’ σημείωσε το 4-0 και ο Νικολόπουλος στο 88’ το 5-0.
Το ματς διαιτήτευσε ο Μπαρδής με βοηθούς την Χαλκιαδάκη και τον Κορομηλά.
ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Π. Γιακουμής, Σεντεμέντες, Ρασσιάς, Οδεμισιώτης, Καραχάλιος, Καρυδής, Κουρεντζής, Ζαχαρόπουλος, Γιαννακόπουλος, Νικολόπουλος, Ι. Γιακουμής.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Π. Μπούρας, Ν. Βανικιώτης (46’ Πετρόπουλος), Χριστόπουλος, Παντσιώτης, Μπαράι, Φέστας, Γ. Μπούρας, Θ. Μπούρας (86’ Ν. Μπούρας), Κ. Μωραγιάννης, Σέφα (46’ Σακκάς), Π. Μωραγιάννης (83’ Α. Βανικιώτης).