Δευτέρα, 06 Νοεμβρίου 2023 16:40

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 0-2: Με Αθανασόπουλο πήρε το Τριφυλιακό ντέρμπι

Με τον Βασίλη Αθανασόπουλο να σημειώνει και τα δύο γκολ, ο Μιλτιάδης επικράτησε με 2-0 του Τέλλου Αγρα στην προχθεσινή τους αναμέτρηση των δύο ομάδων στο γήπεδο των Γαργαλιάνων και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο έμπειρος επιθετικός μέσα σε 4 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με 2-0 και αυτό το σκορ έμεινε μέχρι το τέλος και ο Μιλτιάδης σημείωσε την 4η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα. Στο 15’ με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ και με τον ίδιο τρόπο στο 19’ “έγραψε” το τελικό 0-2.

Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Καυκάς με βοηθούς διαιτητές τους Καραμπέτσο, Α. Μιχαλόπουλο.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Σαρρής, Καραχάλιος, Κανελλόπουλος, Βελησάρης, Σεφεράσι, Ανδρώνης, Μπακάκης (81’ Νικολόπουλος), Λάγιος (89’ Καπόγιαννης), Αναστασόπουλος (81’ Βενετσανάκος), Διονυσόπουλος (59’ Σούλα), Σερέτης.

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Κωνσταντακόπουλος, Δ. Γεωργιόπουλος, Ι. Τσόπελας, Πολίμος, Μπουτσικάκης, Μπολούν (78’ Σταθόπουλος), Τσιγαρίδης (84’ Αν. Τσόπελας), Κατσιώλης (87’ Οδεμισιώτης), Αθανασόπουλος. Αθ. Γεωργιόπουλος, Σαραντόπουλος.