Σάββατο, 24 Ιανουάριος 2015 09:12

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Το πρόγραμμα των αγώνων και στους πέντε ομίλους

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Το πρόγραμμα των αγώνων και στους πέντε ομίλους

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη, η κλήρωση του προπαιδικού πρωταθλήματος για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015.

Στο φετινό πρωτάθλημα θα λάβουν μέρος 29 ομάδες, οι οποίες μετά από κλήρωση χωρίστηκαν σε 5 ομίλους, οι τέσσερις απαρτίζονται από 6 ομάδες και ο ένας 5 ομάδες.
Οι ομάδες που θα λάβουν μέρος στο φετινό προπαιδικό πρωτάθλημα, κατά όμιλο είναι:
1ος όμιλος: Εθνικός Μελιγαλά, Αστέρας Αρφαρών, Σπερχογεία, Παπαφλέσσας Αμφειας, Νέος Αρις.
2ος όμιλος: Κυπαρισσία, Εράνη, Τέλλος Αγρας, Μιλτιάδης, Χανδριναϊκός, Μεθώνη.
3ος όμιλος: Π.Σ. Καλαμάτα, Πανθουριακός, Κεραυνός, Αναγέννηση Παραλίας, Α.Σ. Δαναός, Α.Ε. Μάνης.
4ος όμιλος: Μεσσηνιακός, Απόλλων Καλαμάτας, Ομόνοια, Δόξα, Θησέας, Α.Ο. Πατίστα.
5ος όμιλος: Ακρίτας Κορώνης, Πάμισος, Αίας, Πράσινα Πουλιά, Ολυμπιακός Καλαμάτας, Ηρακλής Καλαμάτας.
Υπενθυμίζουμε ότι σύμφωνα με την προκήρυξη, το πρωτάθλημα έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει το Σάββατο 7 Φεβρουαρίου.
Να σημειωθεί ότι στο προπαιδικό πρωτάθλημα έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι ποδοσφαιριστές που έχουν γεννηθεί τα έτη 2001, 2002  και 2003. Επίσης είναι υποχρεωτική η συμμετοχή των σωματείων της Α΄ και Α1 κατηγορίας, καθώς και της Γ΄ εθνικής που δεν έλαβαν μέρος στο παιδικό πρωτάθλημα.
αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του πρώτου γύρου στους πέντε ομίλους έχει ως εξής:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική
Εθνικός Μελιγαλά - Αστέρας Αρφαρών
Αμφεια - Νέος Αρις
Ρεπό: Σπερχογεία

2η αγωνιστική
Αστέρας Αρφαρών - Αμφεια
Νέος Αρις - Σπερχογεία
Ρεπό: Εθνικός Μελιγαλά

3η αγωνιστική
Αμφεια - Εθνικός Μελιγαλά
Σπερχογεία - Αστέρας Αρφαρών
Ρεπό: Νέος Αρις

4η αγωνιστική
Εθνικός Μελιγαλά - Σπερχογεία
Αστέρας Αρφαρών - Νέος Αρις
Ρεπό: Αμφεια

5η αγωνιστική
Νέος Αρις - Εθνικός Μελιγαλά
Σπερχογεία - Αμφεια
Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών


2ος όμιλος

1η αγωνιστική
Μιλτιάδης - Κυπαρισσία
Μεθώνη - Τέλλος Αγρας
Χανδριναϊκός - Εράνη

2η αγωνιστική
Κυπαρισσία - Μεθώνη
Εράνη - Μιλτιάδης
Τέλλος Αγρας - Χανδριναϊκός

3η αγωνιστική
Κυπαρισσία - Εράνη
Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης
Μεθώνη - Χανδριναϊκός

4η αγωνιστική
Εράνη - Τέλλος Αγρας
Μιλτιάδης - Μεθώνη
Χανδριναϊκός - Κυπαρισσία

5η αγωνιστική
Τέλλος Αγρας - Κυπαρισσία
Μεθώνη - Εράνη
Χανδριναϊκός - Μιλτιάδης


3ος όμιλος

1η αγωνιστική
Αναγέννηση - Καλαμάτα
ΑΕ Μάνης - Κεραυνός
Δαναός - Πανθουριακός

2η αγωνιστική
Καλαμάτα - ΑΕ Μάνης
Πανθουριακός - Αναγέννηση
Κεραυνός - Δαναός

3η αγωνιστική
Καλαμάτα - Πανθουριακός
Κεραυνός - Αναγέννηση
ΑΕ Μάνης - Δαναός

4η αγωνιστική
Πανθουριακός - Κεραυνός
Αναγέννηση - ΑΕ Μάνης
Δαναός - Καλαμάτα

5η αγωνιστική
Κεραυνός - Καλαμάτα
ΑΕ Μάνης - Πανθουριακός
Δαναός - Αναγέννηση




4ος όμιλος

1η αγωνιστική
Δόξα - Μεσσηνιακός
Πατίστα - Ομόνοια
Θησέας - Απόλλωνας

2η αγωνιστική
Μεσσηνιακός - Πατίστα
Απόλλωνας - Δόξα
Ομόνοια - Θησέας

3η αγωνιστική
Μεσσηνιακός - Απόλλωνας
Ομόνοια - Δόξα
Πατίστα - Θησέας

4η αγωνιστική
Απόλλωνας - Ομόνοια
Δόξα - Πατίστα
Θησέας - Μεσσηνιακός

5η αγωνιστική
Ομόνοια - Μεσσηνιακός
Πατίστα - Απόλλωνας
Θησέας - Δόξα





5ος όμιλος


1η αγωνιστική
Πράσινα Πουλιά - Κορώνη
Ηρακλής Καλ. - Αίας
Ολυμπιακός Καλ. - Πάμισος

2η αγωνιστική
Κορώνη - Ηρακλής Καλ.
Πάμισος - Πράσινα Πουλιά
Αίας - Ολυμπιακός Καλ.

3η αγωνιστική
Κορώνη - Πάμισος
Αίας - Πράσινα Πουλιά
Ηρακλής Καλ. - Ολυμπιακός Καλ.

4η αγωνιστική
Πάμισος - Αίας
Πράσινα Πουλιά - Ηρακλής Καλ.
Ολυμπιακός Καλ. - Κορώνη

5η αγωνιστική
Αίας - Κορώνη
Ηρακλής Καλ. - Πάμισος
Ολυμπιακός Καλ. - Πράσινα Πουλιά

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ