Τρίτη, 25 Αύγουστος 2015 15:32

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Ακύρωσε το φιλικό με Καλαμάτα και σκέφτεται το κύπελλο

Η κόπωση αρκετών παικτών του Διαβολιτσίου από τις συνεχείς προπονήσεις και τα φιλικά έγινε αιτία να αναβληθεί το προγραμματισμένο για την Τετάρτη φιλικό τεστ με την "Μαύρη Θύελλα".

Ο τεχνικός του Διαβολιτσίου Σωτήρης Δημάκης (φωτό) επέλεξε να δώσει την ευκαιρία στους παίκτες του να ξεκουραστούν την Τετάρτη (όλες τις άλλες μέρες υπάρχουν προπονήσεις) και πλέον να στρέψουν την προσοχή τους στο εκτός έδρας παιχνίδι της Κυριακής με τον Απόλλωνα στην Καλαμάτα, για την β' φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας.
Στο μεταξύ, το Σάββατο το Διαβολίτσι υποδέχθηκε σε φιλικό ματς την Σπερχογεία. Προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Δημόπουλου και στο ξεκίνημα της επανάληψης πέτυχε το 2-0 με τον Χότζα.
Στο τελευταίο 15λεπτο όμως η Σπερχογεία πέτυχε δύο γκολ και διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.
Ο προπονητής του Διαβολιτσίου Σωτήρης Δημάκης δηλώνει ευχαριστημένος από την συμμετοχή των παικτών του στις προπονήσεις και τονίζει ότι η ομάδα είναι σε καλό σημείο από πλευράς φυσικής κατάστασης, ενώ θέλει δουλειά ακόμη στον τομέα της τακτικής.