Δευτέρα, 07 Σεπτέμβριος 2015 10:59

ΜΙΚΤΕΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεκινά σήμερα η προεπιλογή για τη στελέχωση των ομάδων

Γράφτηκε από τον

Ξεκινά σήμερα το απόγευμα η προεπιλογή των ποδοσφαιριστών που θα στελεχώσουν τις ομάδες παίδων και νέων της ΕΠΣΜ, για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.


Αυτή την εβδομάδα θα γίνει η πρώτη φάση της προεπιλογής, που περιλαμβάνει τρεις προπονήσεις σήμερα, αύριο και την Πέμπτη.
Υπεύθυνοι των μικτών ομάδων είναι και τη φετινή χρονιά ο Κώστας Κανελλόπουλος, Αγγελος Γεωργόπουλος, Ηλίας Αλεξανδρόπουλος, τεχνικός διευθυντής ο Αγγελος Σκαφιδάς, ενώ την τεχνική καθοδήγηση των ομάδων θα έχει για δεύτερη σερί σεζόν ο Παναγιώτης Δρούγας.
Η ΕΠΣΜ με δελτίο Τύπου κάνει γνωστό στα σωματεία, ποιοι παίκτες έχουν δικαίωμα να συμμετάσχουν στην προεπιλογή, καθώς και το πρόγραμμα της πρώτης φάσης των προπονήσεων.
Αναλυτικά, το δελτίο τύπου της ΕΠΣΜ, αναφέρει τα εξής: «Η Ε.Π.Σ.Μ. καλεί τα σωματεία της δύναμής της να υποδείξουν τους καλύτερους ποδοσφαιριστές που έχουν γεννηθεί από 1-1- 2000 έως 31-12-2003 οι οποίοι έχουν την ικανότητα να αγωνισθούν στις μικτές ομάδες και έχουν την ελληνική υπηκοότητα. Οι προπονήσεις για τις επιλογές των ποδοσφαιριστών θα γίνουν στο γήπεδο της Ε.Π.Σ.Μ. στον Κορδία σε ημερομηνίες και ώρες που αναφέρονται παρακάτω. Οι ποδοσφαιριστές να έχουν υποχρεωτικά μαζί τους πλήρη αθλητική περιβολή (φανέλα - σορτσάκι - κάλτσες - επικαλαμίδες - ποδοσφαιρικά υποδήματα). Επίσης τα ποδοσφαιρικά υποδήματα που θα χρησιμοποιήσουν οι ποδοσφαιριστές θα πρέπει να είναι κατάλληλα για πλαστικό χλοοτάπητα, διαφορετικά δεν θα συμμετάσχουν στην προπόνηση.
Παρακάτω αναφέρονται οι ομάδες, η ημερομηνία και η ώρα διεξαγωγής των προπονήσεων στο γήπεδο της Ένωσής μας στον Κορδία.
Το πρόγραμμα
Δευτέρα  7/9/2015
ώρα 15:00:  Παίδες γεννηθέντες τα έτη 2002  και  2003
ώρα 17:00:  Νέοι  γεννηθέντες τα έτη   2000  και  2001
Ομάδες: Π.Σ. Η Καλαμάτα - Μεσσηνιακός Γ.Σ. - Απόλλων Καλαμάτας - Α.Ο. Φαραί - Ηρακλής Καλαμάτας - Παναθηναϊκός Καλαμάτας - Α.Ε. Αβίας - ΑΠΟΚ Ίκαρος - ΑΕΚ Καλαμάτας Α.Ε. Μάνης - Κεραυνός Καλαμάτας, Αναγέννηση Παραλίας - Ερμής Καλαμάτας - Ολυμπιακός Ανάληψης - Α.Ο. Πανευαϊκός - Νέος Άρις - Θύελλα Χαρακοπιού - Ακρίτας Κορώνης - Παπαφλέσσας Αμφειας - Θησέας Καλαμάτας - Νέδουσα Αλαγονίας - ΑΕ Λογγάς - ΑΟ Διοδίων - ΟΦ Θύελλα Παραλίας - Ατρόμητος Καλαμάτας - ΑΟ Στενωσιά - ΑΣ Ανδρούσας - ΑΠΣ Αστέρας Αρφαρών - Απόλλων Πεταλιδίου - ΑΠΣ Άρις.

Τρίτη 8/9/2015
ώρα 15:00:  Παίδες γεννηθέντες τα έτη 2002  και  2003
ώρα 15:00:  Νέοι  γεννηθέντες τα έτη   2000  και  2001

Ομάδες: Α.Ο. Πατίστα - Δόξα Καλαμάτας - Εράνη Φιλιατρών - Α.Ο. Κυπαρισσίας - Τέλος Άγρας - Τσικλητήρας Πύλου - Μιλτιάδης Πύργου - Α.Ο. Μεθώνης - Ηρακλής Κυπαρισσίας - ΠΑΟ Καλού Νερού - Α.Ο. Δωρίου - Παπαφλέσσας Χώρας - ΠΑΟ Καλλιθέας - Χανδριναϊκός Π.Σ. - Νέστωρ Πύλου - Α.Ο. Διαβολιτσίου - Α.Ο. Χατζή - Α.Σ. Μάνεσι - Διαγόρας Κοπανακίου - ΑΕ Γαργαλιάνων - ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσας - ΑΣ Αχιλλέας Αβραμιού - ΠΑΟΚ - Αστέρας Μικρομάνης -Ατρόμητος Πλατύ - Αίαντας Καλαμάτας - Α.Ο. Βέργας.

Πέμπτη  10/9/2014
ώρα 15:00:  Παίδες γεννηθέντες τα έτη 2002  και  2003
ώρα 17:00:  Νέοι  γεννηθέντες τα έτη   2000  και  2001

Ομάδες: Πάμισος Μεσσήνης, Α.Ο. Σπερχογείας - Εθνικός Μελιγαλά - Α.Ο. Ομόνοια - Α.Ο. Ασπρόχωμα - Ολυμπιακός Καλαμάτας - Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης - Α.Ε. Αιθαίας - Α.Σ. Πανθουριακός - Πανιώνιος Καλαμάτας - Α.Σ. Δαναός - Αστέρας Βαλύρας - Πράσινα Πουλιά - Θύελλα Μερόπης - ΑΟ Φυτειάς - ΑΣ Φυτειάς».

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ