Τρίτη, 31 Οκτώβριος 2017 16:50

ΤΡΙΑΘΛΟ: Τρίτη θέση ο Κρανιώτης στο ''Crazy Tri Weekend'

Την τρίτη θέση κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Κρανιώτης του Ευκλή Καλαμάτας στον αγώνα τριάθλου με την επωνυμία ''Crazy Tri Weekend'' που διοργάνωσε η Transition Sports 3, στο Moraitis Beach στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο της Αθήνα την Κυριακή 22 Οκτωβρίου.

Ο Κρανιώτης κατέκτησε την 3η θέση στην ηλικιακή κατηγορία του (30 - 34 ετών) και την 11η στη γενική κατάταξη ανάμεσα σε 99 συμμετέχοντες, με συνολικό χρόνο 1.15'37".

Έλαβε μέρος στην Sprint απόσταση και στα τρία αγωνίσματα, δηλαδή 750 μ. κολύμβηση, 20 χλμ. ποδήλατο και 5 χλμ. τρέξιμο.

Τον Απρίλιο του 2016, όπως δήλωσε ο Κρανιώτης, ήταν η πρώτη φορά που συμμετείχε σε αγώνα τριάθλου και από τότε κατάλαβε, ότι πρόκειται για το πιο ολοκληρωμένο άθλημα, από ότι είχε δοκιμάσει μέχρι τότε.

Το 2017 συμμετείχε στους παρακάτω αγώνες Τριάθλου, στην Sprint απόσταση, ανεβαίνοντας βάθρο:Σπέτσαθλον που έγινε στις Σπέτσες. Στον Κάλαμο Αττικής της διοργάνωσης Energy Races. Στον Ναύπλιο της Energy Races. Στην Επίδαυρο της διοργάνωσης Whynot. Στην Ηγουμενίτσα. Στον Σχοινιά Αττικής της διοργάνωσης Transition sports 3.