Τρίτη, 12 Φεβρουάριος 2013 18:57

Με επιτυχίες ξεκίνησε το 2013 για την ποδηλασία του Ευκλή

Με επιτυχίες ξεκίνησαν οι ποδηλάτες του Ευκλή το 2013. Συγκεκριμένα, την Κυριακή συμμετείχαν στον 1ο αγώνα Κυπέλλου Δρόμων με την ονομασία "Δρόμοι Κρασιού Βορείου Ελλάδας". Αγωνίστηκαν οι Δημήτρης Δημητρακόπουλος, Σταύρος Κανελλόπουλος και Αριστοδήμος Κεφάλας.
Ο αγώνας ήταν 80 χιλιομέτρων, εξαιρετικά δύσκολο και απαιτητικός ενώ συμμετείχαν πάνω από 100 αθλητές από όλη την Ελλάδα.
Οι αθλητές του Ευκλή, που έτρεξαν για πρώτη φορά με τη νέα στολή που προβάλλει το σύλλογο και την πόλη, είχαν πολύ καλή παρουσία.
Ο Κανελλοπουλος πήρε την 4η θέση, ο Δημητρακόπουλος την 5η, ενώ ο Κεφάλας τερμάτισε μέσα στους 40 πρώτους αθλητές της γενικής κατάταξης.
Όλα αυτά στην γενική κατάταξη γιατί ο Δημητρακόπουλος πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των αθλητών άνω των 30 ετών.
Τα βραβεία στους νικητές δεν ήταν κύπελλα αλλά εκλεκτά κρασιά και προϊόντα της περιοχής του Κιλκίς.

Την Κυριακή στο Αίγιο

Την προσεχή Κυριακή ο Ευκλής θα συμμετέχει με ακόμη περισσότερους ποδηλάτες σε αγώνα ΜΤΒ που θα γίνει στο Αίγιο της Αχαΐας.
Το ποδηλατικό τμήμα με ανακοίνωση του αναφέρει: «Ευχόμαστε καλή αγωνιστική συνέχεια στους ποδηλάτες μας και τους ευχαριστούμε που προβάλλουν την πόλη μας. Έχουμε πει ότι "ο αθλητισμός είναι στάση ζωής».