Τρίτη, 23 Μάιος 2023 15:47

ΒΟΛΕΪ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Κοντά στη δεύτερη θέση τα Λύκαια Μεγαλόπολης

Πιο κοντά στη δεύτερη θέση που δίνει το δεύτερο εισιτήριο στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος παγκορασίδων της ΕΣΠΕΠ βρίσκονται τα Λύκαια Μεγαλόπολης μετά τη σαββατιάτικη εντός έδρας νίκη τους επί του Ν.Ο. Πύλου με 3-0.

Η ομάδα της Μεγαλόπολης με τη νίκη αυτή πλησίασε τον Ν.Ο. Πύλου στον πόντο, καθώς βρίσκεται στην 3η θέση με 13 βαθμούς, αλλά έχει ένα παιχνίδι λιγότερο και αυτό εντός έδρας με αντίπαλο τον Δίων Κυπαρισσίας για την 8η αγωνιστική με το οποίο θα ολοκληρωθεί η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στον Θ’ όμιλο.
Στο άλλο ματς της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής διάρκεια τους πρωταθλήματος, ο πρωτοπόρος Α.Σ. Τριφυλίας κέρδισε στα χαρτιά 3-0 σετ, τον Γ.Σ. Γαργαλιάνων και ετοιμάζεται για τους αγώνες της 2ης φάσης του πρωταθλήματος.
Σε ότι αφορά το παιχνίδια ο Γ.Σ.Μ. Λύκαια κέρδισε τα δύο πρώτα σετ πιο εύκολα σε σχέση με το τρίτο, καθώς οι φιλοξενούμενες έβγαλαν αντίδραση, αλλά δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν κάτι από το ματς, καθώς έχασαν με 28-26.
Τα σετ: 25-17, 25-20, 28-26.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Αντώνης Δοξαράς.
ΓΣΜ ΛΥΚΑΙΑ: Αποστολοπούλου, Κοντογιάννη, Μαρκολέφα, Μηλιώνη, Παπαδοπούλου, Πουλόπουλου, Σταθούρου, Χρονοπούλου.
ΝΟ ΠΥΛΟΥ: Αρβανίτη, Καρμίρη, Ρόκου, Τσέκερη, Καραμπάτσου, Κοντάκου, Τσαγκλή, Τριφύλη.