Εμφάνιση άρθρων βάσει ετικέτας: Τοπικό ποδόσφαιρο

Εκτός έδρας δοκιμασίες περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής της Α' τοπικής για τις ομάδες που βρίσκονται στις δύο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.
Η πρωτοπόρος Κυπαρισσία (φωτό) θα παίξει με την Ομόνοια στο γήπεδο «Γ. Λουκαρέας» ενώ ο Πάμισος θα πάει στην Μεθώνη όπου θα φιλοξενηθεί από την τοπική ομάδα. Τόσο η Ομόνοια όσο και η Μεθώνη καίγονται για βαθμούς, οπότε οι πρωτοπόροι θα φιλοξενηθούν από ομάδες με ισχυρό βαθμολογικό κίνητρο.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η Κυπαρισσία αναδείχθηκε πρωταθλήτρια χειμώνα στην Α' τοπική Μεσσηνίας, αφού πριν λίγο κέρδισε στην έδρα της με 2-1 τον Τέλλο Αγρα, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος. Ο Πάμισος νίκησε 3-0 την Ανδρούσα και βρίσκεται στην δεύτερη θέση.

Κυπαρισσία - Τέλλος Αγρας 2-1

Πάμισος - Ανδρούσα  3-0

Δώριο - Σπερχογεία 1-2

Απόλλωνας - Ομόνοια (6 μ.μ)

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Το ντέρμπι του Ολυμπιακού Γυθείου με την ΆΕ Σπάρτης ήταν γνωστό πως θα έδινε τεράστιο προβάδισμα τίτλου στον νικητή, αφού οι δύο ομάδες δεν είχαν καμιά απώλεια βαθμού μέχρι την Κυριακή. Τελικά η Σπάρτη ήταν αυτή που επικράτησε με 2-1 στο Γύθειου και πήρε προβάδισμα τριών βαθμών ενώ ανακηρύχθηκε και πρωταθλήτρια χειμώνα αφού ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος στην Α' τοπική της Λακωνίας.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Από την ΕΠΣ Μεσσηνίας ανακοινώθηκε ότι οι  πρώτες εγγραφές ποδοσφαιριστών  θα πραγματοποιούνται έως τη Δευτέρα  30 Δεκεμβρίου 2013 και ώρα 2 μ.μ.. Πρώτες εγγραφές πραγματοποιούνται πάλι από 3 Φεβρουαρίου  έως και 15 Μαϊου 2014.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Εθνικός Μελιγαλά επικράτησε με 3-1 της Μεθώνης στην έδρα του και συνέχισε την προσπάθεια του να αναρριχηθεί στην κορυφή της Α' τοπικής. Το Δώριο πέτυχε σημαντική εντός έδρας νίκη επί της Μεθώνης με 2-0 ενώ ο Ολυμπιακός Καλαμάτας επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι του ΑΟ Φαραί με 1-0. Ο Πανθουριακός νίκησε 1-0 τον Ηρακλή στην Κυπαρισσία και έμεινε στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β τοπικής. Στο ματς που έγινε στο Αθλητικό κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία το Διαβολίτσι προηγήθηκε με τον Γεωργαντά στο 17' αλλά ο Απόλλωνας γύρισε το ματς στο φινάλε με γκολ του Μάλαμα στο 80' και του Τσορώνη στο 86'

Τα αποτελέσματα

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Εθνικός - Μεθώνη 3-1

Ολυμπιακός - Φαραί 1-0

Δώριο - Ομόνοια 2-0

Απόλλωνας - Διαβολίτσι 2-1

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Πανθουριακός 0-1

Αρις - Νέος Αρις 0-6

Μικρομάνη - Αβία 0-0

2ος όμιλος

Μιλτιάδης - Χανδριναϊκός 1-0

Βλαχόπουλο - Λογγά 3-2

Βέργα - Ολυμπιακός Αν. 2-1

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Πλατύ - ΑΕ Γαργαλιάνων 1-0

ΠΑΟΚ - κοπανάκι 2-0

3ος όμιλος

Μάνη - Ατρόμητος Καλαμάτας 2-1

 

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΑΕ Σπάρτης και Ολυμπιακός Γυθείου συνέχισαν με νίκες, έκαναν το «11 στα 11» και εξακολουθούν να ισοβαθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας της Α' τοπικής στην Λακωνία.
Η εικόνα της 11ης αγωνιστικής στην Α' τοπική έχει ως εξής:

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Την προσεχή Κυριακή 22 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί το ντέρμπι κορυφής της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' τοπικής, ανάμεσα στον Πάμισο και την Κυπαρισσία
Ο δεύτερος της βαθμολογίας Α.Ο.Κ. θα υποδεχτεί την πρωτοπόρο ομάδας της Μεσσήνης στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της πρώτης κατηγορίας.
Ο Εθνικός Μελιγαλά μια ημέρα νωρίτερα θα αντιμετωπίσει στην έδρα του τη Μεθώνη.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι δίνει το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου, η πρωτοπόρος της Α' τοπικής Κυπαρισσία, όπου θα αναμετρηθεί με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Εκτός έδρας δοκιμασία και για το δεύτερο της βαθμολογίας Εθνικό Μελιγαλά, που την ίδια ημέρα και ώρα θα αντιμετωπίσει την Ανδρούσα. Ο τρίτος της βαθμολογίας Πάμισος την Κυριακή 15 του μήνα θα υποδεχτεί τον Απόλλων Καλαμάτας.

Στη Β' τοπική, ο Πανθουριακός που οδηγεί την κούρσα στον 1ο όμιλο θα αναμετρηθεί εκτός έδρας με τον Κεραυνό Καλαμάτας. Στο 2ο όμιλο, οι δύο πρωτοπόροι Χανδριναϊκός και Ακρίτας Κορώνης παίζουν εκτός και εντός έδρας αντίστοιχα με Παναθηναϊκό και Καλλιθέα.

Στη Γ' τοπική θα διεξαχθούν οι συναντήσεις της 8ης αγωνιστικής σε 1ο και 3ο όμιλο, ενώ δεν υπάρχει αγωνιστική δραστηριότητα για τις ομάδες του 2ου ομίλου.

Στο παιδικό πρωτάθλημα θα γίνουν τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής και στους 4 ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 14/12

Ολυμπιακός Καλ. - Κυπαρισσία

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Ανδρούσα - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Α.Ο. Διαβολιτσίου - Σπεργογεία

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Εράνη

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Κυριακή 15/12

Πάμισος - Απόλλων Καλ.

Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Μεθώνη - Τσικλητήρας Πύλου

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Τέλλος Αγρας - Ομόνοια

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Δώριο

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 14/12

Νέος Αρις - Δόξα

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης - Αμφεια

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Α.Ε. Αβίας - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Κάμπου, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 15/12

Ηρακλής Καλ. - Μάνεση

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Αστέρας Βαλύρας - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Κεραυνός - Πανθουριακός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

2ος όμιλος

Σάββατο 14/12

Αίας - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Αν. - Μιλτιάδης

Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Ακρίτας Κορώνης - Καλλιθέα

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Βλαχόπουλο - Απόλλων Πεταλιδίου

Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.

Α. Ε. Λογγάς - Πανιώνιος

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 15/12

Α.Ο. Πατίστα - Βέργα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

Παναθηναϊκός - Χανδριναϊκός

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 14/12

Α.Ε. Γαργαλιάνων - Διόδια

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

ΠΑΟΚ - Πανευαϊκός

Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Διαγόρας Κοπανακίου - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.

Θύελλα Μερόπης - Καλό Νερό

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

 

3ος όμιλος

Σάββατο 14/12

Α.Σ. Δαναός - Πράσινα Πουλιά

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 15/12

Θησέας - Αναγέννηση

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Θύελλα Παρ. - ΑΕΚ Καλ.

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

 

Δευτέρα 16/12

Ικαρος - Α.Ε. Μάνης

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4 μ.μ.

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 

1ος όμιλος

Κυπαρισσία - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.

Δώριο - Αίας

Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.

Εράνη - Α.Ο. Διαβολιτσίου

Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.

 

2ος όμιλος

Δόξα - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 μ.μ.

Α.Ε. Μάνης - Α.Σ. Δαναός

Γήπεδο Πλάτσας, 11 π.μ.

Απόλλων Καλ. - Ομόνοια

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

 

3ος όμιλος

Ηρακλής Καλ. - Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

Ολυμπιακός Κ. - Μεσσηνιακός

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Ανδρούσα - Α.Ε. Αιθαίας

Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

 

4ος όμιλος

Απόλλων Πεταλιδίου - Α.Ο. Πατίστα

Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.

Τσικλητήρας Π. - Ασπρόχωμα

Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Σελίδα 16 από 16

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ