Τρίτη, 18 Μάρτιος 2014 18:37

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το ντέρμπι του Εθνικού Μελιγαλά με την Κυπαρισσία ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής της Α' τοπικής που θα γίνει το Σαββατοκύριακο. Ο Εθνικός βρίσκεται 4 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Κυπαρισσία, ενώ ο δεύτερος Πάμισος θα φιλοξενηθεί από την Ομόνοια, η οποία πλέον έχει ελάχιστες πιθανότητες παραμονής.


Η Εράνη θα παίξει στην Καλαμάτα με τον Απόλλωνα που καίγεται για βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή ενώ η Σπερχογεία θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό Καλαμάτας σε ματας που αναμένεται αμφίρροπο.
Στα Αρφαρά ο Αστέρας θα υποδεχθεί την Ανδρούσα και στους Γαργαλιάνους ο Τέλλος Αγρας θα φιλοξενήσει το Διαβολίτσι, που έχει μεγάλη ανάγκη τους βαθμούς.
Στην Πύλο ο Τσικλητήρας θα υποδεχθεί τον ΑΟ Φαραία που ψάχνει βαθμούς ενώ στο Δώριο η τοπική ομάδα θα φιλοξενήσει την Μεθώνη.
Στην Β' τοπική, το Ασπρόχωμα έχει πάρει πλέον προβάδισμα 9 βαθμών και με νίκη απέναντι στο Μάνεσι θα εξασφαλίσει και μαθηματικά τον τίτλο. Ο Πανθουριακός θα παίξει στην Καλαμάτα με τον Ηρακλή που θέλει τους βαθμούς για να εξασφαλίσει μια θέση στην Α1.
Στο 2ο όμιλο ο πρωτοπόρος Ακρίτας Κορώνης θα υποδεχθεί την Χώρα ενώ ο Χανδριναϊκός θα παίξει στην Καλαμάτα με τον Αίαντα.
Δράση θα έχουμε όμως και στο προπαιδικό πρωτάθλημα με την 6η αγωνιστική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

A' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Απόλλωνας Καλαμάτας - Εράνη
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.
Σπερχογεία - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Σπερχογείας, 4 μ.μ.
Ομόνοια - Πάμισος
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 4 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Ανδρούσα
Γήπεδο Αρφαρών, 4 μ.μ.

Κυριακή
Εθνικός Μελιγαλά - Κυπαρισσία
Γήπεδο Μελιγαλά, 4 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Πύλου, 4 μ.μ.
Τέλλος Αγρας - Διαβολίτσι
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 4 μ.μ.
Δώριο - Μεθώνη
Γήπεδο Δωρίου, 4 μ.μ.

1ος όμιλος

Σάββατο
Ασπρόχωμα - Μάνεσι
Γήπεδο Ασπροχώματος, 4 μ.μ.

Κυριακή
Αβία - Αμφεια
Γήπεδο Κάμπου, 4 μ.μ.
ΑΠΣ Αρις - Δόξα
Γήπεδο Ασπροχώματος, 4 μ.μ.
Νέος Αρις - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο Αριος, 4 μ.μ.
Βαλύρας - Κεραυνός
Γήπεδο Βαλύρας, 4 μ.μ.
Ηρακλής Καλ. - Πανθουριακός
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.
Ρεπό: Αστέρας Μικρομάνης

2ος όμιλος
Σάββατο
Λογγά - Πεταλίδι
Γήπεδο Λογγάς, 4 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Καλλιθέα
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 4 μ.μ.
Πατίστα - Μιλτιάδης
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 7 μ.μ.
Ολυμπιακός Αν. - Παναθηναϊκός
Γήπεδο Μεσσήνης, 4 μ.μ.

Κυριακή
Αίας - Χανδριναϊκός
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.
Κορώνη - Χώρα
Γήπεδο Κορώνης, 4 μ.μ.
Πανιώνιος - Βέργα
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 4 μ.μ.

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος
Σάββατο
Ασπρόχωμα - Αίας
Γήπεδο Ασπροχώματος, 9.30 π.μ.
Σπερχογεία - Πατίστα
Γήπεδο Σπερχογείας, 11.30 π.μ.
Κυριακή
Ηρακλής Καλ. - Αναγέννηση
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 12 μ.

2ος όμιλος
Σάββατο
Φαραί - Ομόνοια
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10 π.μ.
Δαναός - Δόξα
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.
Αιθαία - Αβία
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 12 μ.

3ος όμιλος
Σάββατο
Ολυμπιακός Καλ. - Πάμισος
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11.30 π.μ.
Καλαμάτα - Μάνη
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.
Κυριακή
Πράσινα Πουλιά - Θησέας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10 π.μ.

4ος όμιλος
Σάββατο
Μεθώνη - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Μεθώνης, 10.30 π.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Μεθώνης, 12.30 μ.μ.

5ος όμιλος
Αστέρας Αρφαρών - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Αρφαρών, 11.30 π.μ.
Εράνη - Κυπαρισσία
Γήπεδο Φιλιατρών, 11.30 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ