Τρίτη, 24 Φεβρουάριος 2015 18:35

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το Σάββατο παίζουν ΑΟΚ και Πάμισος

Γράφτηκε από τον

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για τις ομάδες των τοπικών πρωταθλημάτων το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 28 Φεβρουαρίου και 1η Μαρτίου.


Στην Α' τοπική, η πρωτοπόρος Κυπαρισσία και ο δεύτερος της βαθμολογίας Πάμισος αγωνίζονται εκτός έδρας, το ερχόμενο Σάββατο με το Ασπρόχωμα και τον Αστέρα Αρφαρών αντίστοιχα, σε παιχνίδια της 24ης αγωνιστικής.
Στην Α1 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις της 22ης αγωνιστικής, με τον πρωτοπόρο Πανθουριακό να αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Παπαφλέσσα Αμφειας. Νωρίτερα, την Τετάρτη 25 Φεβρουαρίου στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής έχει προγραμματιστεί να γίνει στο δημοτικό γήπεδο "Παναγιώτης Μπαχράμης" η συνάντηση του Α.Ο. Φαραί με τον Αίαντα, η οποία θα αρχίσει στις 7 το βράδυ.
Στη Β' τοπική, θα πραγματοποιηθούν οι αναμετρήσεις της 21ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και στις τρεις κατηγορίες είναι:
Α' ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο 28 Φεβρουαρίου
Αστέρας Αρφαρών - Πάμισος
Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.
Εράνη - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.
Ασπρόχωμα - Κυπαρισσία
Γήπεδο Ασπροχώματας, 3.30 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.
Κυριακή 1 Μαρτίου
Εθνικός Μελιγαλά - Α.Ο. Διαβολιτσίου
Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Σπερχογεία - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3.30 μ.μ.
Ανδρούσα - Δώριο
Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο 28 Φεβρουαρίου
Παπαφλέσσας Χώρας - Κεραυνός
Γήπεδο Χώρας, 3.30 μ.μ.
Ομόνοια - Νέος Αρις
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Παπαφλέσσας Αμφειας - Πανθουριακός
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3.30 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Χανδριναϊκός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.
Κυριακή 1 Μαρτίου
Απόλλων Πεταλιδίου - Μιλτιάδης
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Αίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.
Ρεπό: Μεθώνη

Β' ΤΟΠΙΚΗ
1ος όμιλος
Σάββατο 28 Φεβρουαρίου
Α.Ο. Πατίστα - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.
Ατρόμητος Πλατύ - Καλό Νερό
Γήπεδο Πλατύ, 3.30 μ.μ.
Αναγέννηση Παραλίας - Πράσινα Πουλιά
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.
Κυριακή 1 Μαρτίου
Α.Ε. Αιθαίας - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.
ΑΕΚ Καλαμάτας - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο ΚΤΕΛ 'Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
 
2ος όμιλος
Κυριακή 1 Μαρτίου
Παναθηναϊκός - Βλαχόπουλο
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.
Δόξα - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Ολυμπιακός Ανάληψης - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.
Α.Ε. Μάνης - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Πλάτσας, 3.30 μ.μ.
ΠΑΟΚ - Καλλιθέα
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.
Στενωσιά - Πανιώνιος
Γήπεδο Στενωσιάς, 3.30 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ