Παρελθόν αποτελεί από την τεχνική ηγεσία του Πανθουριακού ο Κώστας Καρλαύτης.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Πάμισος δεν κατάφερε τελικά να πάρει την πρώτη θέση στον 13ο όμιλο των αγώνων μπαράζ και έτσι και τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στην πρώτη κατηγορία της Μεσσηνίας.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ενα γκολ του Γιώργου Μουλιάτου έξι λεπτά πριν το τέλος της παράτασης έμελε να κρίνει το μπαράζ μεταξύ του Πανθουριακού και του Χανδριναϊκού που έγινε στο γήπεδο της Μεσσήνης. Ο 17χρονος επιθετικός της ομάδας της Θουρίας πέτυχε με βολέ από πλάγια θέση ένα πανέμορφο γκολ και χάρισε στην ομάδα του τη νίκη με σκορ 1-0, δίνοντας της παράλληλα αρκετές ελπίδες για να βρίσκεται του χρόνου στην Α' τοπική.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δύο αγώνες μπαράζ θα διεξαχθούν αύριο Κυριακή. Στις 5 μ.μ. στο γήπεδο της Μεσσήνης θα παίξουν οι δύο ομάδες που πήραν την 2η θέση στους δύο ομίλους της Β' τοπικής, ο Πανθουριακός και ο Χανδριναϊκός.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους προς τον τίτλο οι πρωτοπόροι των δύο ομίλων της Β' τοπικής μετά την ολοκλήρωση της 21ης αγωνιστικής.

Στον 1ο όμιλο, το Ασπρόχωμα επιβλήθηκε το Σάββατο 4-0 του Αστέρα Βαλύρας και ο Πανθουριακός νίκησε χθες τη Μικρομάνη, τον Αστέρα με 2-0 και ετοιμάζονται για τη μεταξύ τους αναμέτρηση την επόμενη Κυριακή. Ενα παιχνίδι όπου ο νικητής θα αποκτήσει προβάδισμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Νίκες με μεγάλα σκορ σημείωσαν ο 3ος της βαθμολογίας Κεραυνός και ο Παπαφλέσσας Αμφειας, που σταθεροποιήθηκε στην 7η θέση.

Στο 2ο όμιλο, ο Ακρίτας Κορώνης και Χανδριναϊκός που μοιράζονται κατά σειρά την 1η και 2η θέση επικράτησαν των αντιπάλων τους, η πρώτη 2-1 τον Ολυμπιακό Ανάληψης και ο δεύτερος 3-0 το Βλαχόπουλο. Οι δύο ομάδες την άλλη Κυριακή θα βρεθούν αντιμέτωπες στο γήπεδο του Σουληναρίου, στο ντέρμπι του ομίλου και θα διεκδικήσουν τη νίκη για να πλησιάσουν ακόμη περισσότερο στο στόχο τους. Η Α.Ε. Λογγάς κέρδισε εντός έδρας με 4-2 την Καλλιθέα και έκανε βήμα παραμονής, καθώς προσωρινά απομακρύνθηκε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μετά τη διεξαγωγή της 21ης αγωνιστικής και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής: 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(21η αγωνιστική)

Δόξα - Ηρακλής Κυπ. 0-0

Αμφεια - Μάνεση 5-2

ΑΠΣ Αρις - Κεραυνός 0-5

Μικρομάνη - Πανθουριακός 0-2

Νέος Αρις - Ηρακλής Καλ. 2-2

Ασπρόχωμα - Βαλύρα 4-0

Ρεπό: Α.Ε. Αβίας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 21 αγώνες)

1. Ασπρόχωμα 60-19 52

2. Πανθουριακός 56-10 46

3. Κεραυνός 48-21 37

4. Μικρομάνη 30-22 32

5. Ηρακλής Καλ. 34-29 31

6. Α.Ε. Αβίας 28-17 30

 

-. Αμφεια 36-24 30

8. Νέος Αρις 35-25 26

9. Μάνεση 31-45 20

10. Βαλύρα 21-48 16

11 Ηρακλής Κυπ. 18-24 16

12. Δόξα 21-40 11

13. ΑΠΣ Αρις 7-101 0

• Με -2 βαθμούς ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Βαλύρας  

• Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Κεραυνός, Ηρακλής Κυπαρισσίας, Δόξα Καλαμάτας, ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας, Νέος Αρις, Αστέρας Βαλύρας, Πανθουριακός, Μάνεση, Α.Ε. Αβίας

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(15-16 Μαρτίου)

Δόξα - Α.Ε. Αβίας

Ηρακλής Κυπ. - ΑΠΣ Αρις

Μάνεση - Μικρομάνη

Κεραυνός - Νέος Αρις

Πανθουριακός - Ασπρόχωμα

Βαλύρα - Ηρακλής Καλ.

Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(21η αγωνιστική)

Λογγά - Καλλιθέα 4-2

Βέργα - Μιλτιάδης 0-1

Πεταλίδι - Χώρα 1-2

Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 1-3

Βλαχόπουλο - Χανδριναϊκός 0-3

Πατίστα - Αίας 1-0

Κορώνη - Ολυμπιακός Αν. 2-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 21 αγώνες)

1. Κορώνη 57-31 49

2. Χανδριναϊκός 54-24 43

3. Αίας 42-28 35

4. Μιλτιάδης 24-29 34

5. Βλαχόπουλο 34-31 32

6. Παναθηναϊκός 42-43 31

7. Πεταλίδι 47-34 29

-. Πατίστα 26-36 29

9. Χώρα 31-32 28

10. Καλλιθέα 38-48 24

11. Πανιώνιος 31-45 22

12. Λογγά 36-52 19

13. Ολυμπιακός Αν. 27-41 18

14. Βέργα 36-51 17

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(15-16 Mαρτίου)

Βέργα - Λογγά

Καλλιθέα - Πεταλίδι

Μιλτιάδης - Πανιώνιος

Χώρα - Βλαχόπουλο

Παναθηναϊκός - Πατίστα

Χανδριναϊκός - Κορώνη

Ολυμπιακός Αν. - Αίας

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Παπαφλέσσας Αμφειας ήταν ο μεγάλος νικητής στο γειτονικό ντέρμπι με τον Πανθουριακό, τον οποίο κέρδισε στην έδρα του με 2-1 και τον απομάκρυνε 6 πόντους από την κορυφή του 1ου ομίλου.

Το Ασπρόχωμα (1ος) και ο Ακρίτας Κορώνης (2ος) είναι οι δύο ομάδες που οδηγούν την κούρσα στους δύο ομίλους της Β' τοπικής μετά την ολοκλήρωση της 20ής αγωνιστικής.

Με 3άρες συνέχισαν την πορεία τους Κεραυνός, Α.Ε. Αβίας και Ηρακλής Καλαμάτας, που κέρδισαν αντίστοιχα Δόξα, Ηρακλή Κυπαρισσίας και Αρις Καλαμάτας. Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Αστέρας Μικρομάνης με 1-0 επί του Αστέρα Βαλύρας.

Στο 2ο όμιλο, ο Ακρίτας Κορώνης νίκησε εντός έδρας 4-0 τον Α.Ο. Πατίστα και εξακολουθεί να προηγείται με 6 πόντους από τον δεύτερο Χανδριναϊκό. Η ομάδα του Χανδρινού κέρδισε στην έδρα της τον Απόλλωνα Πεταλιδίου με τον Παναγιώτη Βλαχόγιαννη να κάνει νικηφόρο ντεμπούτο στο πάγκο της ομάδας. Ανακατατάξεις είχαμε στις τελευταίες θέσεις, όπου ο Ολυμπιακός Ανάληψης ξέφυγε προσωρινά από την τελευταία θέση μετά τη νίκη του με 2-1 επί του Βλαχόπουλου και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία.

Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μετά τη διεξαγωγή της 20ής αγωνιστικής και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής: 

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(20ή αγωνιστική)

Ηρακλής Κυπ. - Α.Ε. Αβίας 0-3

Κεραυνός - Δόξα 3-1

Πανθουριακός - Αμφεια 1-2

Ηρακλής Καλ. - ΑΠΣ Αρις 3-0

Βαλύρα - Μικρομάνη 0-1

Ασπρόχωμα - Νέος Αρις 2-1

Ρεπό: Μάνεση

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 20 αγώνες)

1. Ασπρόχωμα 56-19 49

2. Πανθουριακός 54-10 43

3. Κεραυνός 43-21 34

4. Μικρομάνη 30-20 32

5. Α.Ε. Αβίας 28-17 30

-. Ηρακλής Καλ. 32-27 30

7. Αμφεια 31-22 27

8. Νέος Αρις 33-23 25

9. Μάνεση 29-40 20

10. Βαλύρα 21-44 16

11 Ηρακλής Κυπ. 18-24 15

12. Δόξα 21-40 10

13. ΑΠΣ Αρις 7-96 0

• Με -2 βαθμούς ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Βαλύρας  

• Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Κεραυνός, Ηρακλής Κυπαρισσίας, Δόξα Καλαμάτας, ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας, Νέος Αρις, Αστέρας Βαλύρας, Πανθουριακός, Μάνεση

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(8-9 Μαρτίου)

Δόξα - Ηρακλής Κυπ.

Αμφεια - Μάνεση

ΑΠΣ Αρις - Κεραυνός

Μικρομάνη - Πανθουριακός

Νέος Αρις - Ηρακλής Καλ.

Ασπρόχωμα - Βαλύρα

Ρεπό: Α.Ε. Αβίας

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(20ή αγωνιστική)

Μιλτιάδης - Λογγά 2-1

Χώρα - Καλλιθέα 2-0

Παναθηναϊκός - Βέργα 1-1

Χανδριναϊκός - Πεταλίδι 4-2

Αίας - Πανιώνιος 2-1

Ολυμπιακός Αν. - Βλαχόπουλο 2-1

Κορώνη - Πατίστα 4-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 20 αγώνες)

1. Κορώνη 55-30 46

2. Χανδριναϊκός 51-24 40

3. Αίας 42-27 35

4. Βλαχόπουλο 34-28 32

5. Μιλτιάδης 23-29 31

6. Πεταλίδι 46-32 29

7. Παναθηναϊκός 39-42 28

8. Πατίστα 25-36 26

9. Χώρα 29-31 25

10. Καλλιθέα 36-44 24

11. Πανιώνιος 30-42 22

12. Ολυμπιακός Αν. 26-39 18

13. Βέργα 36-50 17

14. Λογγά 32-50 16

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(8-9 Mαρτίου)

Λογγά - Καλλιθέα

Βέργα - Μιλτιάδης

Πεταλίδι - Χώρα

Πανιώνιος - Παναθηναϊκός

Βλαχόπουλο - Χανδριναϊκός

Πατίστα - Αίας

Κορώνη - Ολυμπιακός Αν.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

 

Σε κούρσα για δύο, τον Πανθουριακό και το Ασπρόχωμα εξελίσσεται η υπόθεση τίτλος στον 1ο όμιλο της Β' τοπικής μετά και τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου.

Στο 2ο όμιλο, ο Ακρίτας Κορώνης εξακολουθεί να έχει τον πρώτο λόγο, καθώς παραμένει στην κορυφή μετά και τις αναμετρήσεις του προηγούμενου διημέρου.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανθουριακός και το Ασπρόχωμα έχουν απομακρυνθεί από τις υπόλοιπες ομάδες και θα διεκδικήσουν τη μία θέση που οδηγεί σε απευθείας άνοδο στην Α' τοπική. 

Στο 2ο όμιλο, ο Ακρίτας Κορώνης παρά την ήττα του στον Πύργο Τριφυλίας από τον Μιλτιάδη συνεχίζει στην κορυφή, όμως η διαφορά από το δεύτερο Χανδριναϊκό μειώθηκε στους 3 πόντους. Από τα παιχνίδια του ομίλου ξεχώρισε η μεγάλη σε σκορ νίκη με 7-3 που πέτυχε ο Αίας επί του Παναθηναϊκού στο "Γ. Λουκαρέας".

Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μετά τη διεξαγωγή της 18ης και 17ης αγωνιστικής αντίστοιχα, καθώς και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής: 

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(18η αγωνιστική)

Κεραυνός - Α.Ε. Αβίας 2-0

Πανθουριακός - Μάνεση 4-0

Ηρακλής Καλ. - Ηρακλής Κυπ. 2-1

Ασπρόχωμα - Δόξα 4-2

Νέος Αρις - Αμφεια 2-2

Μικρομάνης - ΑΠΣ Αρις 6-2

Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 18 αγώνες)

1. Πανθουριακός 53-8 43

-. Ασπρόχωμα 46-18 43

3. Μικρομάνη 28-18 29

4. Κεραυνός 38-19 28

5. Α.Ε. Αβίας 22-17 24

-. Ηρακλής Καλ. 25-27 24

7 Νέος Αρις 30-20 22

8. Αμφεια 27-21 21

9. Μάνεση 29-37 20

10. Βαλύρα 21-41 16

11 Ηρακλής Κυπ. 17-19 15

12. Δόξα 20-33 10

13. ΑΠΣ Αρις 7-85 0

• Με -2 βαθμούς ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Βαλύρας  

• Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Κεραυνός, Ηρακλής Κυπαρισσίας, Δόξα Καλαμάτας, ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας, Νέος Αρις, Αστέρας Βαλύρας

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(15-16 Φεβρουαρίου)

Α.Ε. Αβίας Μάνεση

Ηρακλής Κυπ. - Κεραυνός

Δόξα - Ηρακλής Καλ.

Αμφεια - Βαλύρα

ΑΠΣ Αρις - Ασπρόχωμα

Μικρομάνη - Νέος Αρις

Ρεπό: Πανθουριακός

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(17η αγωνιστική)

Λογγά - Χανδριναϊκός 1-4

Παναθηναϊκός - Αίας 3-7

Χώρα - Ολυμπιακός Αν. 2-2

Μιλτιάδης - Κορώνη 3-1

Καλλιθέα - Πατίστα 1-0

Βέργα - Βλαχόπουλο 3-3

Πεταλίδι - Πανιώνιος 4-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 17 αγώνες)

1. Κορώνη 45-28 37

2. Χανδριναϊκός 44-19 34

3. Βλαχόπουλο 31-23 31

4. Αίας 37-24 28

5. Πεταλίδι 41-26 26

6. Παναθηναϊκός 32-34 24

-. Μιλτιάδης 17-26 24

8. Χώρα 26-27 22

9. Καλλιθέα 33-37 21

-. Πανιώνιος 27-37 21

11. Πατίστα 21-30 20

12. Βέργα 33-43 16

13. Λογγά 26-43 13

14. Ολυμπιακός Αν. 19-35 12

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου)

Παναθηναϊκός - Λογγά

Χανδριναϊκός - Χώρα

Αίας - Μιλτιάδης

Ολυμπιακός Αν. - Καλλιθέα

Κορώνη - Βέργα

Πατίστα - Πεταλίδι

Βλαχόπουλο - Πανιώνιος

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Πανθουριακός (1ος) και ο Ακρίτας Κορώνης (2ος) με την ολοκλήρωση του α' γύρου στη Β' τοπική, αναδείχθηκαν πρωταθλητές χειμώνα, καθώς βρίσκονται στην κορυφή των δύο ομίλων.

Το Βλαχόπουλο πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής καθώς κέρδισε μέσα στην Κορώνη, τον πρωτοπόρο Ακρίτα με 3-1 και τον πλησίασε στον έναν βαθμό.

Ο Χανδριναϊκός πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής, καθώς επιβλήθηκε στην έδρα του με 7-2 της Βέργας.

Ο Αστέρα Βαλύρας πήρε εύκολα τους τρεις βαθμούς γιατί δεν προσήλθε να αγωνιστεί ο Αρις Καλαμάτας.

Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μετά τη διεξαγωγή της 13ης αγωνιστικής, καθώς και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής: 

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(13η αγωνιστική)

Α.Ε. Αβίας - Νέος Αρις 2-1

Ασπρόχωμα - Μικρομάνη 1-0

Βαλύρα - ΑΠΣ Αρις(χ.α.) 3-0

Ηρακλής Καλ. - Αμφεια 1-3

Πανθουριακός - Δόξα 2-0

Ηρακλής Κυπ. - Μάνεση 2-2

Ρεπό: Κεραυνός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 13 αγώνες)

1. Πανθουριακός 32-6 30

2. Ασπρόχωμα 31-12 28

3. Κεραυνός 31-13 21

4. Ηρακλής Καλ. 19-17 20

5. Α.Ε. Αβίας 19-8 20

6. Μικρομάνη 17-15 18

7. Μάνεση 23-25 16

8. Βαλύρα 17-28 15

9. Νέος Αρις 17-13 14

10. Αμφεια 17-15 13

11. Ηρακλής Κυπ. 12-13 11

12. Δόξα 12-24 6

13. ΑΠΣ Αρις 5-63 0

• Με -2 βαθμούς ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Βαλύρας  

• Εχουν κάνει το ρεπό τους όλες οι ομάδες

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Ασπρόχωμα - Α.Ε. Αβίας

Νέος Αρις - Βαλύρα

Μικρομάνη - Ηρακλής Καλ.

ΑΠΣ Αρις - Πανθουριακός

Αμφεια - Κεραυνός

Δόξα - Μάνεσι

Ρεπό: Ηρακλής Κυπαρισσίας

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(13η αγωνιστική)

Λογγά - Πατίστα 3-3

Κορώνη - Βλαχόπουλο 1-3

Ολυμπιακός Αν. - Πανιώνιος 0-0

Αίας - Πεταλίδι 3-1

Χανδριναϊκός - Βέργα 7-2

Παναθηναϊκός - Καλλιθέα 3-2

Μιλτιάδης - Χώρα 1-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 13 αγώνες)

1. Κορώνη 36-24 28

2. Βλαχόπουλο 24-12 27

3. Χανδριναϊκός 30-13 25 

4. Αίας 24-18 21

-. Παναθηναϊκός 25-23 21

6. Πεταλίδι 33-21 19

7. Μιλτιάδης 10-20 17

-. Χώρα 20-18 17

9. Πατίστα 17-22 16

10. Πανιώνιος 17-25 15

11. Καλλιθέα 24-30 14

12. Βέργα 22-35 11

-. Ολυμπιακός Αν. 15-24 11

-. Λογγά 21-33 11

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(11-12 Ιανουαρίου)

Κορώνη - Λογγά

Πατίστα - Ολυμπιακός Αν.

Βλαχόπουλο - Αίας

Πανιώνιος - Χανδριναϊκός

Πεταλίδι - Παναθηναϊκός

Βέργα - Χώρα

Καλλιθέα - Μιλτιάδης

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μόνος στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου έμεινε ο Ακρίτας Κορώνης μετά την επιβλητική νίκη με 7-3 επί της Καλλιθέας, αλλά και την ήττα του Χανδριναϊκού από τον Παναθηναϊκό με 2-0.

Τις δύο ομάδες πλησίασε το Βλαχόπουλο, που κέρδισε στο ντέρμπι τον Απόλλωνα Πεταλιδίου με 1-0.

Στον 1ο όμιλο, στην κορυφή παρέμεινε ο Πανθουριακός που αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Κεραυνό. Ο Ηρακλής Καλαμάτας αναδείχθηκε ισόπαλος 4-4 με το Μάνεση και μοιράζεται την 3η θέση με τον Κεραυνό. 

Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μετά τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής, καθώς και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής: 

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(11η αγωνιστική)

Α.Ε. Αβίας - ΑΠΣ Αρις 6-0

Μικρομάνη - Αμφεια 1-0

Νέος Αρις - Δόξα 2-0

Βαλύρα - Ηρακλής Κυπ. 2-1

Ηρακλής Καλ. - Μάνεση 4-4

Κεραυνός - Πανθουριακός 2-0

Ρεπό: Ασπρόχωμα

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 11 αγώνες)

1. Πανθουριακός 29-6 24

2. Ασπρόχωμα 28-11 22

3. Κεραυνός 31-13 20

-. Ηρακλής Καλ. 18-14 20

5. Μικρομάνη 17-14 17

6. Α.Ε. Αβίας 17-7 16

7. Μάνεση 21-23 14

8. Βαλύρα 13-27 11

-. Νέος Αρις 10-11 11

10. Αμφεια 13-12 10

-. Ηρακλής Κυπ. 10-10 10

12. Δόξα 11-21 5

13. ΑΠΣ Αρις 5-54 0

• Με -2 βαθμούς ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Βαλύρας  

• Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Ηρακλής Κυπαρισσίας, Δόξα, ΑΠΣ Αρις, Nέος Αρις, Αστέρας Βαλύρας, Πανθουριακός, Μάνεση, Α.Ε. Αβίας, Παπαφλέσσας Αμφειας, Αστέρας Μικρομάνης

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(21-22 Δεκεμβρίου)

Μικρομάνη - Α.Ε. Αβία

ΑΠΣ Αρις - Νέος Αρις

Αμφεια - Ασπρόχωμα

Δόξα - Βαλύρα

Ηρακλής Κυπ. - Πανθουριακός

Μάνεση - Κεραυνός

Ρεπό: Ηρακλής Καλαμάτας

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(11η αγωνιστική)

Λογγά - Πανιώνιος 3-1

Βλαχόπουλο - Πεταλίδι 1-0

Πατίστα - Βέργα 2-1

Κορώνη - Καλλιθέα 7-3

Ολυμπιακός Αν. - Μιλτιάδης 1-0

Αίας - Χώρα 1-1

Παναθηναϊκός - Χανδριναϊκός 2-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 11 αγώνες)

1. Κορώνη 32-20 25

2. Χανδριναϊκός 23-10 22 

3. Βλαχόπουλο 18-9 21

4. Πεταλίδι 31-15 19

5. Παναθηναϊκός 21-17 18

6. Αίας 20-17 15

-. Πατίστα 14-17 15

8. Χώρα 16-16 14

-. Καλλιθέα 22-26 14

10. Πανιώνιος 15-25 11

-. Μιλτιάδης 8-20 11

12. Ολυμπιακός Αν. 14-22 10

13. Λογγά 16-27 8

-. Βέργα 18-27 8 

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(21-22 Δεκεμβρίου)

Βλαχόπουλο - Λογγά

Πανιώνιος - Πατίστα

Πεταλίδι - Κορώνη

Βέργα - Ολυμπιακός Αν.

Καλλιθέα - Αίας

Μιλτιάδης - Χανδριναϊκός

Χώρα - Παναθηναϊκός

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Σελίδα 48 από 48

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ