Κώστας Ηλιόπουλος

Κώστας Ηλιόπουλος


Σε αναζήτηση προπονητή βρίσκεται από σήμερα η ομάδα βόλεϊ της Καλαμάτας '80, καθώς λύθηκε ξαφνικά η συνεργασία με τον Γιώργο Κουλιέρη!

Μια από τις χειρότερες εμφανίσεις των τελευταίων χρόνων πραγματοποίησε η Σπερχογεία χθές στη Μεθώνη και το μόνο που κρατά είναι η πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου, χάρις σε γκολ του Καράμπελα στις καθυστερήσεις που μείωσε σε 4-2.

Την πρόκριση στην επόμενη φάση και την καλή απόδοση του πρώτου ημιχρόνου κρατούν στην Καλαμάτα από το χθεσινό παιχνίδι με τον Αρη Αιτωλικού.

Σε μία ακόμη μεταγραφή προχώρησε πριν λίγες ημέρες ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας που έκανε δικό του τον Παναγιώτη Κατσαρό που αγωνιζόταν στον Ηρακλή Καλαμάτας.

Συνεχίστηκε σήμερα το απόγευμα η προετοιμασία των μικτών ομάδων της ΕΠΣ Μεσσηνίας εν όψει των επίσημων υποχρεώσεων που ξεκινούν την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου.

Ο Πανθουριακός έκανε τη μεγάλη έκπληξη στη γ' φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας μιας και απέκλεισε τον Εθνικό Μελιγαλά και μάλιστα κερδίζοντάς τον με 1-0 στο γήπεδο της Σπερχογείας!

Πολύ κόσμο συγκέντρωσε η εκδήλωση του Φιλογυμναστικού Ομίλου Καλαμάτας που έγινε σήμερα το απόγευμα στην κεντρική πλατεία Καλαμάτας.

Παρασκευή, 13 Σεπτέμβριος 2013 20:26

"Πάμε Τένις" στην πλατεία από τον ΟΑΚ

Πετυχημένη ήταν η εκδήλωση, για την ενημέρωση του κοινού και ιδιαίτερα των μικρών παιδιών, που πραγματοποίησε σήμερα το απόγευμα στην κεντρική πλατεία Καλαμάτας ο Ομιλος Αντισφαίρισης Καλαμάτας.

Παρασκευή, 13 Σεπτέμβριος 2013 16:29

Πήρε το νεαρό Αντώνη Δελλή η Σπερχογεία

Σε μία ακόμη μεταγραφή προχώρησε τα τελευταία 24ωρα η Σπερχογεία…

Εγιναν γνωστοί πριν λίγη ώρα οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τους επαναληπτικούς αγώνες της γ' φάσης του κυπέλλου Μεσσηνίας που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο. Ο Κώστας Ψηλοπαναγιώτης θα διαιτητεύσει τα παιχνίδια Ομόνοια - Πάμισος και Αστέρας Αρφαρών - Ολυμπιακός Καλαμάτας, ενώ ο Γιώργος Μπλάνας την αναμέτρηση Διαβολίτσι - Α.Ο. Φαραί. Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί στις 8 αναμετρήσεις:

Σάββατο
Ομόνοια - Πάμισος
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Ψηλοπαναγιώτης, Σερεμέτης, Λουκάς
Κυριακή
Δόξα Καλαμάτας- Κυπαρισσία
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Καραπιπέρης, Παυλοπούλου, Τσουλάκος
Πανθουριακός - Εθνικός Μελιγαλά 
Γήπεδο Σπερχογείας
Λάμιας, Τσίρμπας, Κατσάς
Α.Ο. Διαβολιτσίου - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Διαβολιτσίου
Μπλάνας, Τσουκάλη, Π. Ηλιόπουλος
Αστέρας Μικρομάνης - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Μικρομάνης
Τουρλομύσης, Καλογερόπουλος, Ταβουλαρέας
Μεθώνη - Σπερχόγεια
Γήπεδο Μεθώνης
Αλεξέας, Καστανάς, Γιαννέας
Αστέρας Αρφαρών - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Αρφαρών
Ψηλοπαναγιώτης, Ζαρακοβίτης, Ι. Γιαννέτσος
Μιλτιάδης - Εράνη
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας
Γκούμας, Τσαούση, Παλλαδινός
• Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 5 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ